top of page

Polska Liga Jeździecka 2018

Zawodami w Bogusławicach (Propozycje: TUTAJ) w dniach 4-6 maja rozpoczną się rozgrywki Polskiej Ligi Jeździeckiej. Ich organizatorem w sezonie 2018 będzie KJ Agro-Handel.

Naszym celem jest stworzenie najlepszych zawodów rangi ZO w Polsce. Chcemy dotrzeć do szerokiej grupy fanów jeździectwa i zawodników, od młodzieży i amatorów po tych, którzy jeżdżą Grand Prix i stanowią bezpośrednie zaplecze dla Kadry Narodowej. Starty w cyklicznych zawodach mają uczyć jeźdźców systematyczności i planowania na cały sezon.

Dobre nagrody, w tym dwa samochody osobowe, które udało nam się pozyskać od sponsorów, mają być premią za ciężką pracę jeźdźców i dodatkowo zmotywować ich do walki, tak aby rywalizacja była ciekawa dla kibiców.

W ramach cyklu PLJ w soboty rozgrywany będzie Drużynowy Puchar Polski.

To bardzo ważne, aby mniej doświadczeni zawodnicy uczyli się odpowiedzialności za drużynę. Start dla ekipy ma zupełnie inny charakter od tego indywidulanego. Tu liczą się dodatkowo: odporność psychiczna, wzajemny doping oraz strategia rozstawienia zawodników w ekipie, którą musi opanować jej szef.

Chcemy, aby w rywalizacji brały udział nie tylko kluby, ale i reprezentacje wojewódzkich związków jeździeckich.

W związku z tym zachęcamy Zarządy wojewódzkich związków jeździeckich do wystawiania i finansowania swoich drużyn w rozgrywkach Polskiej Ligi Jeździeckiej.

Z poważaniem

Jan Ludwiczak – przewodniczący Komitetu Organizacyjnego PLJ

Szymon Tarant – dyrektor sportowy PLJ

PLAN ROZGRYWEK:

1. 4-6.05 Bogusławice

2. 11-13.05 Michałowice

3. 1-3.06 Olsza

4. 20-22.07 Machnice

5. 27-29.07 Dąbrówka Mała

6. 17-19.08 Drzonków

7. 31.08-2.09 Leśna Wola

8. 14-16.09 Finał Olsza

Fot. Asia Bręklewicz

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page