top of page

Liderzy zachowują swoje pozycje

Zakończyła się druga część Jeździeckiego Triathlonu WKKW na Hipodromie w Sopocie, w ramach której rozgrywana była czwarta eliminacja Pucharu Polski WKKW 2018. Polscy zawodnicy, mimo sporej zagranicznej konkurencji, zaprezentowali dobrą formę.

Wśród seniorów pozycję lidera zachował Mateusz Kiempa (CSJ Coval), który w konkursie CIC2* zajął z Libertiną pierwsze miejsce, dopisując sobie 75 punktów rankingowych. Na pozycji drugiej jest Joanna Pawlak (KJ Pawlak Equestrian), która podczas czwartej eliminacji zgarnęła 85 punktów rankingowych, zajmując najlepsze wśród Polaków miejsce w konkursie CIC3*. Trzecie miejsce w rankingu seniorów zajmuje Paweł Warszawski (SJ Baborówko), który z Aristo A-Z zebrał 72 punkty w konkursie CIC2*.

Bez zmian na pierwszej pozycji także w kategorii młodych jeźdźców. Tu - mimo nieobecności na drugiej części Jeździeckiego Triathlonu WKKW w Sopocie - prowadzi Julia Elzanowska (SJ Baborówko). Tuż za nią uplasowały się ex aequo amazonki z ZKS Drzonków: Wiktoria Knap i Paulina Maciejewska. Liderka ma na ten moment tylko 6 punktów przewagi.

Dzięki sporej przewadze w rankingu, na prowadzeniu wśród juniorów po kolejnej z rzędu eliminacji jest Helena Zagała (SKJ WJ Piaseccy Equestrian), mimo że amazonka nie stawiła się na starcie w Sopocie. Drugie miejsce zajmuje Hanna Pogodzińska (UKS Akademia Jeździectwa), a miejsce trzecie - Pauline Wieczorek (LKS Dragon Nowelice).

Bez zmian w pierwszej trójce w rankingu juniorów młodszych. Diego Pieniaszek (Pomorska Liga Jeździecka), Aurelia Zdanowska (Pomorska Liga Jeździecka) i Justyna Kociankowska (Milanowska Fundacja na rzecz Edukacji i Sportu), mimo nieobecności w Sopocie, zachowali swoje pozycje w rankingu - kolejno pierwsze, drugie i trzecie miejsce.

Wśród młodzików na pierwszą pozycję wysunęła się Paulina Kiempa (HKS Lotna Słupsk), która przed czwartą eliminacją w Sopocie zajmowała ex aequo drugie miejsce razem z Julią Witkowską (SKJ Beckersport Raszyn), która teraz spadła na trzecią pozycję. Na drugim miejscu uplasowała się Zofia Złotnicka (SKJ WJ Piaseccy Equestrian).

Wśród amatorów na pierwszym miejscu ex aequo są Magda Mirosz (SKJ Grobice) i Julia Bronś (KJ Pawlak Equestrian). Trzecie miejsce zajmuje Łukasz Częścik (SJ Poster).

Zmiany nastąpiły w rankingu klubowym. Na pierwsze miejsce wysunął się KJ Pawlak Equestrian, dla którego podczas czwartej eliminacji punktowały: Joanna Pawlak (seniorzy), Roksana Fortuniak (młodzi jeźdźcy), Kamila Cygan (juniorzy młodsi) i Julia Bronś (amatorzy).

W przyszły weekend odbędzie się piąta eliminacja Pucharu Polski WKKW 2018, która rozegrana zostanie podczas zawodów w Stadninie Koni Racot. W ramach zawodów odbędzie się eliminacja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży WKKW oraz zostaną rozegrane konkursy krajowe LL, L, P i 1*. Punkty rankingowe Pucharu Polski WKKW będą mogli w związku z tym zbierać zawodnicy z kategorii wiekowych od młodych jeźdźców do amatorów.

Do zawodów w Racocie przyjętych zostało 125 par. Z pewnością będzie można spodziewać się zmian w rankingach Pucharu Polski WKKW, gdyż na starcie w Racocie nie wszyscy zawodnicy z czołówek poszczególnych kategorii zaplanowali starty.

Listy zgłoszeń na zawody w Racocie oraz wyniki online dostępne na: www.zawodykonne.com.

RANKING

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page