top of page

Los się odwrócił

Pierwszy etap PLJ w Bogusławicach, wygrała Adrianna Ostrowska

Konkurs Grand Prix w Bogusławicach, czyli pierwszy etap Polskiej Ligi Jeździeckiej kategorii złotej 145 cm stał na wysokim poziomie. Po trudny parkurze podstawowym, do rozgrywki dostało się sześć par, które stoczyło zacięty bój o zwycięstwo. Wygrała jadąca z numerem ostatnim, Adrianna Ostrowska na klaczy Elbero H. - Pierwszego dnia moje konie skakały średnio.

"Chyba bały się nowych przeszkód postawionych na naszym hipodromie. Jan Vinckier, z którym czasami trenuję, powiedział mi przez telefon, że nie mogę się przejmować tym co było, tylko muszę skupić się na tym, by w Grand Prix pojechać jak najlepiej. Bardzo się cieszę, że udało się dziś wygrać, na szczęście los się odwrócił" - powiedziała Adrianna Ostrowska, która już po raz drugi w swojej karierze (wcześniej w 2012 roku) wygrała Memoriał Barbary i Andrzeja Osadzińskich.

Drugie miejsce zajął Andrzej Głoskowski na Bachelor Lad, a trzecie Dajana Pawlicka na Bebeto. Dajana na 6-letnim Cappuccino, po równie pasjonującej rozgrywce, wygrała kategorię srebrną (135 cm). W kategorii brązowej (120 cm) najlepszy okazał się Antonii Szmytka na Eos D’Hoyo.

- Zawody w Bogusławicach były perfekcyjnie przygotowane, a do tego organizatorzy jak zawsze wykazali się niebywałą gościnnością. Główne konkursy oglądał komplet publiczności. Mnie dodatkowo cieszy bardzo dobra frekwencja w Drużynowym Pucharze Polski. Siedem startujących ekip pokazało, że tego typu rozgrywki są potrzebne. Do tego widać było, że kibice bardzo emocjonują się rywalizacją drużynową - powiedział Jan Ludwiczak, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego PLJ. Przypomnijmy, że w sobotę wieczorem wygrał zespół Warszawsko-Mazowieckiego Związku Jeździeckiego.

Kolejny, drugi etap PLJ rozpocznie się już w najbliższy piątek w Michałowicach koło Krakowa. Wystartuje w nim rekordowa liczba ponad 250 par.

Wyniki - TUTAJ

fot. Asia Bręklewicz

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page