Obiecujący początek

May 13, 2018

Do walki o wygraną w finale Rundy Złotej 145 cm stanęło piętnaście par. Parkur podstawowy bezbłędnie pokonało sześć z nich - Jakub Krzyżosiak na Z-Pilot, Łukasz Koza na Chito Blue, Monika Grundkowska na Dhaha, Michał Kaźmierczak z koniem Cisall FS i Wilander, a także Aleksandra Kozanecka na Calero Z. Najlepszy czas miał Michał Kaźmierczak, jednak szybką i ryzykowną jazdę przypłacił jedną zrzutką. Wygrał Jakub Krzyżosiak, który dosiadał 14-letniego wałacha Z-Pilot. Drugie miejsce zajął Łukasz Koza, a trzecie Monika Grundkowska.

- Walka była bardzo zacięta, bowiem różnice czasu pierwszych trzech miejsc mieściły się w granicach pół sekundy. Jechałem w połowie listy startowej i przede mną na czysto był tylko Łukasz Koza. Wiedziałem, że muszę pojechać w miarę szybko, ale nie zdecydowałem się na szczególne ryzyko. Zawodnicy którzy startowali po mnie próbowali ryzykować, ale przypłacili to błędami. Technicznie parkur był w miarę trudny, a plac nie jest zbyt duży, więc nie było czasu na odpoczynek. Z-Pilota mam dopiero od miesiąca i był to nasz pierwszy start w dużej rundzie i pierwsze Grand Prix, także muszę powiedzieć, że początek naszej współpracy jest bardzo obiecujący - powiedział Jakub Krzyżosiak.

Wyniki TUTAJ

W tabeli kategorii złotej na prowadzenie wysunęła się Małgorzata Koszucka, która dziś na Charlene miała jedną zrzutkę i zajęła ósme miejsce. Jeden punkt mniej mają dotychczasowi zwycięzcy Grand Prix - Jakub Krzyżosiak i Adrianna Ostrowska.

Ranking kategorii złotej TUTAJ

Finał Rundy Srebrnej 135 cm wygrał Łukasz Krajewski na Henya De L’Espoir. Drugi był Antoni Strzałkowski na Blant, a trzecia Aleksandra Kozanecka na Suedwinds Amanda.

Tu liderem ex aeqo są Dajana Pawlicka i Łukasz Krajewski.

Ranking kategorii srebrnej TUTAJ

Finał Rundy Brązowej 125 cm wygrała Maria Adamietz na Chelsea-Blue. Drugie miejsce zajęła Olga Skrobacz na Lili Marlene, a trzecie Jakub Kubiak na El Dżamara. Warto podkreślić, że w tym konkursie rywalizacja była szczególnie zacięta, bowiem bezbłędnych przejazdów było aż 29, a wystartowało prawie sto par.

Liderem tej kategorii jest Jakub Kubiak, a drugie miejsce zajmują Antoni Szmytka i Maria Adamietz.