top of page

Majówka z koniem po raz 15

W najbliższy weekend (19-20 maja) już po raz 15 na poznańskim osiedlu Szczepankowo-Spławie odbędzie się Majówka z koniem. Tym razem dwa najważniejsze elementy sportowej imprezy to: sobotni konkurs klasy C z dwoma jokerami (ok. 17.00) oraz niedzielne Grand Prix (godz.16.00).

Do zawodów zgłosiło się ponad 100 jeźdźców z blisko 200 końmi. Wśród jest spora grupa zawodników z krajowej czołówki: Łukasz Brzóska z KJ Abresives Group, Agata i Wojciech Dahlke oraz Bartosz Gauza z KJ Sokół Damasławek, Szymon Tęcza z KJ Agro-Handel Śrem, Łukasz i Rafał Krajewscy z Kraju Jumping Team czy Leszek Warzecha z KJ Zagórów.

Zmagania skoczków trwać będą codziennie od rana do późnych godzin popołudniowych, a konie i jeźdźcy pokonywać będą parkury od 80 do 135 cm. Jak zawsze przy imprezach organizowanych przez KS Jumping Events, specjalne zmagania przewidziano dla amatorów w konkursie Grand Prix Amatorów. Kibice będą mogli podziwiać też najmłodszych na kucach. Na życzenie młodych adeptów sportu jeździeckiego, w niedzielnym konkursie dla kuców zawodnicy sami będą wybierać, które przeszkody skoczyć. Im trudniejszą przeszkodę wybiorą, tym zdobędą więcej diamentów.

Atrakcją pozasportową tegorocznej majówki będzie występ grupy akrobatycznej ze Stada Ogierów w Sierakowie. Młodzi adepci sztuki jeździeckiej będą prezentować niesamowite sztuczki, dosiadając sympatycznych szarych koników polskich.

Jak zawsze na obrzeżach parkuru wiele atrakcji dla całych rodzin: darmowe przejażdżki na kucykach dla najmłodszych fanów Majówki (ufundowane przez radę osiedla Szczepankowo-Spławie-Krzesinki), mini parkur, place zabaw, stoiska gastronomiczne i handlowe.

Program Majówki z Koniem 2018

Poznań, plac sportowy przy ul. Gospodarskiej (os. Szczepankowo-Spławie)

Sobota 19 maja Od 9.00 - konkursy w skokach przez przeszkody 17.00 - Joker Cup – konkurs w skokach z dwoma jokerami (wys. 130-140 cm).

od 14.00 do 18.00 – darmowe przejażdżki na kucykach

Niedziela 20 maja Od 8.00 do 12.00 – konkursy w skokach przez przeszkody 12.00 – Speed Cup - konkurs szybkości (120 cm) 14.00 – „Zbieranie Diamentów” – konkurs dla dzieci na kucach - wyboru przeszkód 15.00 – Pokaz grupy ze Stada Ogierów w Sierakowie – jeździeckie sztuczki dzieci na konikach polskich. 16.00 – Grand Prix Majówki z koniem – konkurs o wysokość 135 cm z rozgrywką

od 11.00 do 14.00 i od 16.00 do 17.00 – darmowe przejażdżki na kucykach

W sobotę i niedzielę na obrzeżach parkuru: przejażdżki na kucykach, place zabaw, mini parkur, stoiska gastronomiczne i handlowe.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page