top of page

Silesia Equestrian 1 tydzień, niezbędnik kibica!

Silesia Equestrian w Jakubowicach to obowiązkowy punkt na mapie ciekawych wydarzeń w sezonie letnim. Już po raz 4 na kibiców czeka wakacyjny klimat i sportowe emocje podczas 2 tygodniowych zmagań na arenie KJ Osadkowski.

Czwartego lipca wystartują zawody międzynarodowe w skokach przez przeszkody i potrwają aż do 15 lipca. Wśród zgłoszonych zawodników, Mistrz Świata, Jur Vrieling, który przywiezie swoje najlepsze konie, czy medalista olimpijski Juan Carlos Garcia, a to zapowiada mocną walkę o łączną pulę nagród ponad 1 milion złotych!

Oczywiście nie zabraknie całej polskiej drużyny z CSIO5* w Sopocie, z Jarosławem Skrzyczyńskim na czele. Na liście startowej m.in. Mściwoj Kiecoń, Adam Grzegorzewski, Michał Kaźmierczak, Maksymilian Wechta, Piotr Morsztyn.

Zawodnicy zmierzą się ze sobą w konkursach o rożnej wysokości, a najbardziej widowiskowe z nich to:

- Silesia Nations w piątek 6.07 ok godz 19.00

- Show & Business z udziałem gwiazd w sobotę 7.07 o godz.18.00

- niedzielne Grand Prix o wysokości 160cm pod patronatem tygodnika Wprost w dniach 8 i 15 lipca

W pierwszym tygodniu Silesii odbędą się cztery konkursy zaliczane do światowego Rankingu Longines. Pierwszy z nich już w czwartek 5 czerwca, Gold Round 145 pod patronatem Tygodnika Wprost.

Sport to jednak zaledwie ułamek wszystkich atrakcji jakie na ten czas przygotowali organizatorzy Silesia Equestrian. Na odwiedzających Jakubowice czeka mnóstwo innych wydarzeń, które pozwolą miło spędzić wakacyjny weekend. Dla najmłodszych przygotowano Silesia Talent Show oraz Stajenne Wybryki (zabawy i konkursy sprawnościowe) w sobotę 7 lipca. Ponad to przez całe zawody czeka na nich strefa Active Kids, pełna niespodzianek.

Wieczory upłyną pod znakiem odpoczynku przy muzyce. Codziennie zapraszamy do restauracji Jakubus po dawkę dźwięków pianina, harfy czy saksofonu na żywo. W piątek 13 lipca odbędzie się koncert Anji Sei, utalentowanej wokalistki, od lat związanej z wrocławską sceną muzyczną.

Nie zapominamy o fanach piłki nożnej. Specjalnie dla nich stworzyliśmy Piłkarską Strefę Kibica w namiocie letnim. W sobotę 14 lipca, odbędzie się także pokaz tricków piłkarskich Dawida Krzyżowskiego – Mistrza Świata Red Bull.

Po więcej informacji dotyczących konkursów, atrakcji oraz imprez Silesia Equestrian zapraszamy na fanpage:

https://www.facebook.com/SilesiaEquestrian/

Oraz Instagram silesiaequestrian, gdzie dzięki #silesiainfo można być ze wszystkim na bierząco.

Pełne listy zgłoszeń oraz wyniki na żywo tradycyjnie na stronie:

https://zawodykonne.com/zawody/kjosadkowski/tour/65

Program zawodów: TUTAJ

Relacja on-line z zawodów na stronie światkoni.pl

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page