top of page

Dawid Skiba liderem w PLJ

Dawid Skiba z KJ Agro-Handel Śrem wygrywa Grand Prix i obejmuje prowadzenie w PLJ.

W piątym etapie Polskiej Ligi Jeździeckiej w Dąbrówce Małej w konkursie Grand Prix wystartowało 15 par i tylko dwie z nich pokonały parkur bezbłędnie. W rozgrywce lepszy (czasem) okazał się zdecydowanie bardziej doświadczony Dawid Skiba na koniu Avocado L. Drugie miejsce zajęła, odnosząc duży życiowy sukces, dwudziestoletnia Julia Bogalecka z Sopockiego KJ na koniu Aser.

Na trzecim miejscu z jednym błędem w rundzie podstawowej uplasował się Antoni Strzałkowski KJ Strzała Krubiczew, który dosiadał konia Blant.

"Parkur podstawowy oceniam jako dość trudny. Mimo, że w rozgrywce miałem tylko jedną rywalkę, nie było łatwo podjąć decyzji, jak pojechać. Julia ze swoim koniem w rundzie podstawowej zaprezentowała się bardzo dobrze. Pojechałem dość szybko, zakładając, że rywalka nie będzie chciała zadowolić się drugim miejscem" - powiedział Dawid Skiba.

Zawody w JKS U Robsonów przyniosły zmiany w czołówce tabeli kategorii złotej. Nowym liderem został dzisiejszy zwycięzca.

W konkursie srebrnej rundy, po czterokonnej rozgrywce, triumfował Sławomir Szlachta z KJ Just Riding Kielce na koniu Conflikt. Liderem tej kategorii pozostaje Dawid Skiba.

Finał rundy brązowej wygrała Dalia Lehmann na Clint Pleasure. Na czele rankingu pozostaje nieobecny w Dąbrówce Małej Jakub Kubiak.

W sobotę piąty etap Drużynowego Pucharu Polski wygrał Klub Jeździecki Agro-Handel Śrem.

Zielone fraki wystartowały w składzie: Szymon Tęcza na Le Corbusier (0 pkt. karnych), Wiktor Szała na Che Guevara L (4), Maria Stanisławiak na Sazu 3 (0) i Dawid Skiba na Badorette (0). Wynik końcowy 0 punktów karnych pozwolił wyprzedzić debiutujące w rozgrywkach zespoły: JKS U Robsonów (4 punkty) i Warmińsko-Mazurski Związek Jeździecki (4 pkt.). Na czwartym miejscu uplasował się Warszawsko-Mazowiecki ZJ, który tym samym zrównał się punktami z nieobecnym liderem – KJ Trachy Gliwice.

Obrońca tytułu zdobywcy DPP dzięki zwycięstwu awansował na trzecie miejsce i ma zaledwie dwupunktową stratę do liderów.

Wyniki, rankingi, wideo z konkursów na www.plj.pzj.pl

Najważniejsze przejazdy na https://web.facebook.com/liga.jezdziecka/

Fot. Asia Bręklewicz

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page