top of page

Jan Kamiński mistrzem Polski WKKW

Walka o medale rozegrana została na hipodromie w Morawie w ramach zawodów fischer Strzegom Summer Tour.

Jan Kamiński na Seniorze, ogierze polskiej hodowli zdobył złoty medal Mistrzostw Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, w konkursie CI-short3*. Wygraną zapewnił mu najlepszy przejazd w konkurencji skoków przez przeszkody, po ujeżdżeniu i crossie był na drugim miejscu za Pawłem Spisakiem, obrońcą tytułu.

- Przede wszystkim bardzo chciałem ukończyć próbę crossową, ten cross był trudny i wymagający. W tym roku niedużo startowałem ze względu na kontuzję, wsiadać zacząłem dopiero w czerwcu, dlatego bardzo cieszę się z wczorajszego wyniku. Jeżeli chodzi o próbę skoków to podszedłem do tego na spokojnie, jak do normalnego przejazdu– podsumował swój występ Kamiński.

Wicemistrzynią Polski została Joanna Pawlak na klaczy Fantastic Frieda, która z czwartej pozycji po ujeżdżeniu awansowała na trzecie miejsce po próbie terenowej, aby ostatecznie ukończyć zawody ze srebrnym medalem.

Paweł Spisak na Admirale nie ustrzegł się błędów podczas konkursu skoków. Punkty karne za pięć rzutek na parkurze pozbawiły go pozycji lidera, ale uzyskany wynik pozwolił mu stanąć na ostatnim miejscu na medalowym podium.

W ciągu czterech dni zawodów rozegrano cztery konkursy międzynarodowe i pięć konkursów krajowych. Na hipodromie zmierzyli się najlepsi wkkaw-iści na świecie: m.in. Michael Jung, aktualny mistrz olimpijski, Sandra Auffarth, aktualna mistrzyni świata oraz Ingrid Klimke aktualna mistrzyni Europy. Dla Niemców, którzy przyjechali do Strzegomia w bardzo mocnej obsadzie udział w zawodach był ostatnim sprawdzianem przed Jeździeckimi Mistrzostwami Świata, które we wrześniu odbędą się w Tryon w USA.

Najwyższą rangą rywalizację, konkurs trzech krótkich gwiazdek CI-short3* wygrała Sandra Auffarth na ogierze Viamant du Matz. Niemka, która po ujeżdżeniu była czwarta, pozycję liderki wywalczyła w crossie, jako jedyna zawodniczka ukończyła konkurencję w normie czasu. Bezbłędny występ w konkurencji skoków przez przeszkody tylko potwierdził jej znakomitą formę. - Wczoraj na crossie jechało mi się bardzo dobrze, jestem bardzo dumna z mojego konia po tamtym występie. Miałam dobre przeczucia przed próbą na parkurze, ponieważ mój koń to świetny skoczek. Jestem bardzo zadowolona, nasz występ przebiegł bardzo dobrze. Myślę, że parkur był dość trudny i wymagający, ale to właśnie uczyniło konkurs ciekawym– podsumowała swój występ Sandra Aufarth.

Drugą lokatę objął Niemiec Christoph Wahler na wałachu Carjatan S, a trzecią para Andreas Dibowski i FRH Corrida. Najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem w tym konkursie jest Jan Kamiński na Seniorze, zajmując 18. pozycję w klasyfikacji.

Zawodnicy z Niemic zdominowali konkurs dwóch długich gwiazdek. Najlepszy wynik uzyskał Michael Jung na koniu Corazon. Udany wytęp na czworoboku, czysty, choć ze spóźnieniem przejazd crossu oraz bezbłędnie przejechany parkur zapewniły mu zwycięstwo. Druga w klasyfikacji jest Tabea-Marie Meiners na Luc M, trzecia Stephanie Böhe i Amazing Prince.

Podium konkursu CI-short 2* również należało reprezentantów Niemiec. Julia Krajewski dosiadająca Samourai du Thot prowadzenie objęła po crossie, a bezbłędny przejazd w konkurencji skoków przez przeszkody pozwolił jej utrzymać najlepszy wynik i wygrać konkurencję. Na drugim miejscu uplasowała się Sandra Auffarth na klaczy Daytona Beach 8, na trzecim para Emma Brüssau i Donnerstag 20.

W konkursie „jednej krótkiej gwiazdki” najlepszy był zawodnik z Włoch Pietro Grandis na koniu Choclat, przed Holenderką Merel Blom dosiadającą konia Lucky You 7 oraz reprezentantem Polski Ksawerym Śnieguckim na klaczy Red Dream Princes.

W konkursach krajowych, w klasie CNC 1* najlepszy wynik uzyskała Gabriela Kozłowska na Dinin Chosen. W klasie P zwyciężyła para Paweł Warszawski i Hatteria II, z kolei klasę L wygrała Aleksa Karlińska na Remiksie, a w klasyfikacji poniżej 18 lat najlepsza była Julia Kalużyńska na Kalmie. Najłatwiejszy konkurs, klasę LL wygrała Finka Noora Cederberg na Canyon Wind.

Wyniki on-line: http://eventing.strzegomhorsetrials.pl/results/2018/sst/

Zdjęcia: https://drive.google.com/open?id=1YY22SydPFyTGq-4Ldaw7ku48BqM6HhdX

Autor zdjęć: Leszek Wójcik

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page