top of page

MPMK 2018 Podsumowanie

Skoczkowie, konie ujeżdżeniowe i wkkwiści po raz pierwszy jednocześnie zmierzyli się w walce o medale Mistrzostw Polski Młodych Koni w trzech jeździeckich dyscyplinach olimpijskich. Zawody rozegrano na hipodromie w Morawie koło Strzegomia.

Mistrzostwa Polski Młodych Koni to najważniejsza impreza sportowo-hodowlana dla młodych koni, podczas której wyłaniane są najbardziej utalentowane konie sportowe. Hodowcy mają okazję ocenić predyspozycje koni do poszczególnych konkurencji jeździeckich oraz oszacować wartość hodowlaną reproduktorów. W zmaganiach wzięło udział ponad 150 koni w wieku od 4 do 9 lat.

Ujeżdżenie

Mistrzynią Polski w kategorii koni 4-letnich hodowli krajowej w ujeżdżeniu została wyhodowana przez Zbigniewa Fiałkowskiego polska klacz szlachetna półkrwi Caramba dosiadana przez Karolinę Mazurek. Najlepszym 4-latkiem hodowli zagranicznej został prezentowany przez Gabrielę Jaworską ogier rasy westfalskiej Daily Deal Junior.

Czempionem ujeżdżeniowym wśród pięciolatków hodowli polskiej został ogier trakeński All In One prezentowany przez Aleksandrę Szulc, a wyhodowany przez Monikę Machlowicz-Wojsiat. W klasyfikacji hodowli zagranicznej, po bardzo udanym przejeździe, sędziowie najwyższą notę przyznali ogierowi Heiline's Zanzier dosiadanemu przez Jana Gaweckiego.

Złoty medal w kategorii koni 6-letnich z polskimi paszportami zdobyła klacz szlachetna półkrwi Victory pod Żanetą Skowrońską-Kozubik, wyhodowana przez Andrzeja Sałackiego. Czempionem hodowli zagranicznej został ogier rasy hanowerskiej Totalis, prezentowany przez Dorotę Urbańską.

W klasyfikacji końcowej Pucharu Polski koni 7-9 lat najwyższą notę uzyskał, wyhodowany przez Hermanna Heerena, ogier rasy hanowerskiej Lord Django, dosiadany przez właścicielkę Ilonę Janas.

Skoki

Najlepszym skoczkiem hodowli polskiej w kategorii koni 4-letnich został ogier Banknot rasy szlachetniej półkrwi pod Waldemarem Rogowskim, wyhodowany przez Huberta Wojciechowskiego. W 4-latkach hodowli zagranicznej bezkonkurencyjna okazała się holsztyńska klacz Cascadeuce dosiadana przez Michała Tyszko, własności Kajetana Wałeckiego.

Złoty krążek wśród pięciolatków z polskim paszportami wywalczył wałach szlachetny półkrwi Dante M. dosiadany przez Magdalenę Tabiś, a wyhodowany przez Andrzeja Michalskiego. Pierwszą lokatę wśród koni hodowli zagranicznej objął holsztyński ogier Castigo de Amor pod Andrzejem Głoskowskim.

Mistrzowski tytuł w kategorii koni 6-letnich hodowli polskiej wywalczył wałach szlachetny półkrwi La Vulkano L hodowany przez Jana Ludwiczaka, a przygotowany do startu i zaprezentowany przez Dawida Skibę. W klasyfikacji koni trenowanych w Polsce, ale wyhodowanych zagranicą najlepszy występ zaliczył holsztyński ogier Necanto LSH pod Łukaszem Appelem.

WKKW W konkurencji Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego w kategorii 4-latków złoty medal wywalczył wyhodowany w SK Prudnik, małopolski wałach Dolce Bie pod Arturem Społowiczem. Pierwsze miejsce w kategorii pięciolatków zajął wyhodowany przez Romana Drabińskiego wałach Brodway szlachetnej półkrwi dosiadany przez Katarzynę Stąpor. Tytuł mistrza wśród koni 6-letnich uzyskał wałach Hattrick, wyhodowany przez Jolantę Jarecką, prezentowany przez Tomasza Stachowiaka. W klasyfikacji otwartej na pierwszej pozycji uplasowała się klacz Red Dream Princes hodowana przez Ludwiga Gillmaiera, a prezentowana przez Ksawerego Śnieguckiego.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page