top of page

Kraków zyskał Cavaliadę, Cavaliada zyskała Kraków

CAVALIADA Tour zyskała nową lokalizację - Królewskie Miasto Kraków. Miasto Kraków natomiast dołączyło do elitarnego grona miast europejskich, w których odbywają się prestiżowe, międzynarodowe zawody jeździeckie. Trzecia z eliminacji do CAVALIADA Tour w sezonie 2018/2019 odbędzie się w terminie 28 lutego – 3 marca 2019 roku w Krakowie.

Kraków od kilku lat znajdował się w kręgu zainteresowania Międzynarodowych Targów Poznańskich jako kolejna z lokalizacji zawodów CAVALIADA Tour. Jest to miasto z ogromnym potencjałem oraz piękną historią, doskonale skomunikowane, z możliwością szybkiego dojazdu z zagranicy (Czechy, Słowacja, Austria i dalej). Olbrzymim atutem pod kątem realizacji CAVALIADY jest hala TAURON ARENA Kraków, która pozwala zapewnić komfort startu zawodnikom oraz świetne warunki dla publiczności do przeżywania pięknych, jeździeckich emocji na najwyższym poziomie.

„Nasze wspólne starania, Międzynarodowych Targów Poznańskich i Miasta Kraków, dotyczące organizacji Cavaliady toczyły się od 3 lat. Z determinacją przystępujemy do realizacji zadania. Cieszymy się, że będziemy mieli możliwość podjęcia wyzwania organizacji CAVALIADY Kraków. Wierzymy, że obecność na CAVALIADZIE to doskonała okazja dla mieszkańców Krakowa i okolic do obcowania ze sportem jeździeckim na najwyższym poziomie. W trakcie CAVALIADY, zaprosimy do bezpłatnego udziału w programie edukacyjnym wszystkie dzieci z krakowskich szkół i przedszkoli. Najmłodszym uczestnikom przybliżana będzie historia Polski oraz rola jeździectwa w dziejach naszego narodu. Zadbamy także o kształtowanie postaw proekologicznych oraz promowanie jazdy konnej i aktywności sportowej. Ponadto odbywająca się w Krakowie CAVALIADA przyniesie miastu prestiż na arenie międzynarodowej. Stolicę Małopolski odwiedzą gwiazdy jeździectwa światowego formatu.” – dodaje Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Tomasz Kobierski.

Wydarzenia z cyklu CAVALIADA Tour to synergia trzech obszarów: SPORT, SHOW i TARGI. Organizatorzy planują utrzymać formułę programową znaną nam z imprez odbywających się w poprzednich sezonach w Poznaniu, Lublinie i Warszawie. Zawody w skokach przez przeszkody w Krakowie odbędą się w formule wydarzenia międzynarodowego, w randze CSI2*.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page