top of page

Michael Jung wygrywa trzy gwiazdki w Strzegomiu

Michael Jung na 10-letnim koniu Lennox 364 wygrał klasę CI-long 3*, najwyższy rangą konkurs rozgrywany podczas zawodów Strzegom October Festival.

To była emocjonująca rozgrywka pomiędzy aktualnym mistrzem olimpijskim a Brytyjką Gemmą Tattersall, drużynową mistrzynią Światowych Igrzysk Jeździeckich. Startujący na trzech koniach Michael Jung podczas próby ujeżdżenia zdeklasował rywali uzyskując trzy najlepsze rezultaty. Jego dominację przerwała Gemma Tattersall, która na 8-letnim wałachu Chilli Knight zaliczyła bezbłędny przejazd próby terenowej i objęła prowadzenie.

O zwycięstwie zadecydowała niedzielna konkurencja skoków przez przeszkody. Zawodniczka z Wielkiej Brytanii nie ustrzegła się błędów na parkurze. Jedna zrzutka na ostatniej przeszkodzie kosztowała ją utratę zwycięstwa i ostatecznie ukończyła rywalizację na trzeciej pozycji.

Michael Jung pojechał bezbłędnie: na koniu Lennox 364 wygrał konkurs, a na klaczy Corazon zajął drugie miejsce.

-"Jestem bardzo zadowolony z Lennoxa i Corazon, to naprawdę świetne konie. ZwłaszczaLennox, który bardzo dobrze zaprezentował się na czworoboku. To koń o dobrym ruchu. Próbę crossową jechało mi się bardzo dobrze, Lennox jest w świetnej formie, wszystkie przeszkody pokonywał bez problemu. Próba skokowa nie jest jego najmocniejszą stroną, ale dziś wszystko poszło wyśmienicie, oddawał silne skoki. Bardzo się cieszę, że wraca do formy po kontuzji"– podsumował swój występ Jung.

Polacy poza pierwszą dziesiątką. Najlepszy występ zaliczył Mateusz Kiempa na klaczy polskiej hodowli Grand Supreme. Para ukończyła konkurencję z 14 lokatą.

Zawody Strzegom October Festival były rekordowe pod względem liczby startujących koni. Łącznie przez morawski hipodrom przegalopowało niemal 420 wierzchowców. Podczas czterech dni jeźdźcy z 22 krajów zmierzyli się w sześciu konkursach międzynarodowych oraz czterech krajowych o różnym stopniu trudności.

Konkurs trzech krótkich gwiazdek wygrał weteran strzegomskich zawodów- Niemiec Andreas Dibowski na 15-letnim wałachu FRH Butts Avedon. Liderka konkursu po dwóch próbach, zawodniczka z Niemiec Jule Wewer, zaliczyła upadek podczas crossu i tym samym wyeliminowała się z konkursu. Drugie miejsce zajął ich rodak Jerome Robine na koniu Guccimo R, trzecią lokatę objęła para z Holandii, Janneke Boonzaaijer i Campbelle WS.

Paweł Spisak na Admirale, koniu polskiej hodowli ukończył konkurs tuż za podium, na czwartej pozycji.

Podium konkursu dwóch długich gwiazdek należało do kobiet. Najlepszy wynik uzyskała amazonka z Niemiec Anais Neumann dosiadająca ogiera Pumuckel E. Do końca utrzymała prowadzenie uzyskane podczas próby ujeżdżenia, bezbłędnie przejechała cross i nawet jedna zrzutka na parkurze nie pozbawiła jej zwycięstwa. Druga w klasyfikacji jest Kari Ingrid Gunzenhäuser z Niemiec na koniu Let's Dance 73, trzecia Czeszka Eliska Orctová na wałachu Bonus 1. Reprezentantka Polski Helena Zagała na klaczy Contendro Lady uplasowała się na siódmej pozycji.

Najlepsze występy w konkursie dwóch gwiazdek w krótkim formacie należały do reprezentantów Niemiec. Konkurencję wygrała Anna Lena Schaaf na klaczy Fairytale 39, drugie miejsce objął Calvin Böckmann na klaczy Altair de la Cense, trzecie - para Antonia Baumgart i Lamango. W pierwszej dziesiątce uplasował się również Paweł Spisak na koniu Paco, kończąc konkurs na dziewiątej pozycji.

Konkurs „jednej długiej gwiazdki” rozgrywano w dwóch sekcjach. W sekcji A zwyciężyła Niemka Kaya Thomsen na koniu Horseware's Barny, w sekcji B - Michael Jung na klaczy Go For S.

W konkursach krajowych w klasie „jednej gwiazdki” najlepszy wynik uzyskał Michał Knap na wałachu Postman Pat. W klasie P zwyciężyła Dunka Irene Mia Hastrup na Luzie HS, z kolei klasę L wygrała para z Niemiec: Jörn Warner i Lord Fauntleroy K, a w klasyfikacji poniżej 18 lat najlepsza była Polka Oliwia Wolak na Pirelli. Najłatwiejszy konkurs, klasę LL wygrała Holenderka Madeleine Brugmann na Chica Mia.

Wyniki on-line: http://eventing.strzegomhorsetrials.pl/results/2018/sof/

Fot: Mariusz Chmieliński

Na zdjęciu Michael Jung i Lennox 364

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page