top of page

Cavaliada Poznań 2018 - propozycje

Miedzynarodowa Federacja Jeździecka zatwierdziła propozycje Cavaliady w Poznaniu, tym samym w tym roku zawody te po raz pierwszy będą miały rangę czterech gwiazdek.

Podwyższenie rangi to nie tylko wyższa pula nagród (ponad 800 000 PLN), ale przede wszystkim możliwość zdobycia przez zawodników większej liczby punktów do światowego rankingu.

Zwycięzca niedzielnego Grand Prix (pula 362 000 PLN, wys. 150 – 160 cm) zdobędzie 100 punktów do LR. Jak w latach ubiegłych, konkurs ten będzie też zaliczany do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata i Cavaliady Tour. W ramach CT i LR rozegrany też zostanie konkurs dużej rundy w piątek (150 cm). Bardzo atrakcyjna będzie też dla startujących w niej par średnia runda (140 – 145 cm).

W sobotę zakończy się ona dwoma konkursami Longines Rankings – klasycznym z rozgrywką i ulubionym przez publiczność Speed and Music. W ramach CSI4*-W rozgrywane będą też konkursy małej rundy (135 cm).

Dla mniej zawansowanych zawodników organizator przewidział zawody CSI1* z konkursami od 120 do 135 cm. One odbywać się będą na arenie B. Tam też rywalizować będą młode konie.

Propozycje: TUTAJ

W programie CSI brakuje konkursu Venus vs Mars. Mimo to kibice mogą być spokojni. W edycji 2018/19 odbędzie się on w nieco zmienionej i jeszcze bardziej atrakcyjnej formule. Udział w tym konkursie wezmą zawodnicy zaproszeni przez organizatora, posiadający co najmniej III licencję PZJ. Odbędzie się on w piątek 30 listopada na parkurze o wysokości 120 cm.

Propozycje: TUTAJ

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page