top of page

Cavaliada Kraków - ponad 270 par!

Tak jak się można był spodziewać nowe miejsce Cavaliady było oczekiwane przez zawodników. Do zawodów CSI w Krakowie zgłoszonych zostało ponad 300 par. Ostatecznie przyjęto 138 zawodników z 13 państw, którzy przywiozą ze sobą 272 koni.

Nie brakuje gości z zagranicy. W komplecie wystartują najlepsi Estończycy (Elermann, Kivisld, Klettenberg, Pill i lider LEC PŚ Kullo Kender) i najlepsi Litwini (Petrovas i Sarka). W sześcioosobowej ekipie Rosji znaleźli się Vladimir Beletskiy i Natalia Simonia. Są też zawodnicy z czołówki Subligi Południowej LEC Pucharu Świata: Andrea Herck z Rumuni oraz Kriton Zafiropoulos i Nikolin Makarona z Grecji.

Najlepszym z Niemców będzie aktualny brązowy medalista mistrzostw tego kraju Michael Kolz. Kibicom jeździectwa nie trzeba rekomendować tak znanych w Europie zawodnikowi, jak Austriak Gerfried Puck, Węgierka Mariann Hugyech czy Belg Jan Vinckier.

Najliczniejszą grupę stanowią Polacy z liderem rankingu PZJ (53. zawodnikiem rankingu FEI) Jarosławem Skrzyczyńskim oraz liderem Cavaliady Tour Krzysztofem Ludwiczakiem na czele. Z polskiego TOP TEN będą też: Wojciech Wojcianiec, Adam Grzegorzewski, Michał Kaźmierczak, Jan Bobik, Grzegorz Kubiak i powracający do startów po przerwie Maksymilian Wechta. Kibice z Krakowa ze wzmożoną aktywnością dopingować będą czołowych małopolskich zawodników takich jak: Michał Ziębicki, Anna Szary Ziębicka, Jarosław Koziarowski, Monika Grundkowska, Natalia Koziarowska, Olga Skrobacz czy Krzysztof Leśniak.

Przypomnijmy, że podczas Cavaliady Kraków (28.02 – 3.03.2019 r.) na zawody w skokach składać się będzie 11 konkursów w tym dwa najtrudniejsze (piątek duża runda i niedziela Grand Prix) zaliczane będą do światowego rankingu i Cavaliady Tour.

Łączna pula nagród w CSI2* wynosi 300 000 PLN.

Poza zawodami CSI czołowych polskich skoczków zobaczymy też w piątek wieczorem w specjalnych zmaganiach Venus vs Mars, a najmłodszych adeptów tej konkurencji w sobotę i niedzielę w Cavaliadzie Future.

Zgłoszenia: TUTAJ

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page