top of page

Cavaliada Warszawa, podsumowanie

Cztery dni międzynarodowych zmagań na warszawskim Torwarze za nami. Zawodnicy walczyli o punkty do światowego Rankingu Longines, premie finansowe, punkty do rankingu Cavaliada Tour oraz, przede wszystkim, o prawo do startu w finale Pucharu Świata.

Czwartkowy dzień odbył się pod dyktando polskich zawodników. W konkursie otwarcia, Małej Rundy CSI*, zwyciężył Hubert Kierznowski dosiadający Amerique Landais. Średnia Runda należała do Adama Grzegorzewskiego i szybkiego Okarino.

Pierwszy z konkursów zaliczanych do Rankingu Longines wygrał Wojciech Wojcianiec.

Wieczorem, w konkursie Potęgi Skoku, zwyciężył Jan Bobik na niesamowitej klaczy Santisa.

W najważniejszym konkursie piątkowego dnia, Dużej Rundzie, zaliczanej do światowego Rankingu Longines, zwyciężył Jarosław Skrzyczyński na Chacclanie.

Średnia Runda należała do reprezentanta Holandii, Sander Geerink.

W rywalizacji Venus vs Mars, zdecydowanie zwyciężył Mars, czyli Mściwoj Kiecoń na koniu Odessa Profi, który w ostatecznym starciu pokonał Laurę Kłapińską.

Sobota była kolejnym dniem pełnym Mazurka Dąbrowskiego. Poranny konkurs Małej Rundy CSI* wygrała Maja Marchwicka. W finale Średniej Rundy królował Wojciech Wojcianiec dosiadający Chintablue. Najszybszym zawodnikiem konkursu Speed&Music okazał się Krzysztof Ludwiczak na Sandra Blue.

W niedzielnym finale Małej Rundy ponownie sięgnął po zwycięstwo Hubert Kierznowski na Amerique Landais

GRAND PRIX

Grand Prix Warszawy o nagrodę Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego, pod patronatem Grupy MTP wygrał reprezentant Polski, Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni.

Parkur konkursu Grand Prix zaliczanego do światowego rankingu, który był jednocześnie finałem LEC Pucharu Świata, finałem CAVALIADA Tour był bardzo trudny.

Wysokie przeszkody 155 cm i trudna technicznie trasa miała za zadanie wyłonić najlepszych z Europy Środkowo- Wschodniej zawodników, do startu w finale Pucharu Świata. Do rozgrywki dostały się tylko dwie pary. Pierwszy w niej pojechał Radosław Zalewski na klaczy Ilatina, który zrobił jeden błąd. Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni przyjął bardzo dobrą w takiej sytuacji strategię i mimo błędu kolegi, zdecydował się na szybką jazdę. Jemu też przydarzyła się zrzutka, ale lepszy czas dał mu zwycięstwo.

- Początek tego roku był dla nas bardzo udany. Najpierw wygrana w Grand Prix Krakowa, teraz w Warszawie. Naccord Melloni jest w świetnej formie i przygotowujemy się wspólnie do kwalifikacji olimpijskich i mistrzostw Europy. Do Pucharu Świata zostało już mało czasu i nie mieliśmy w planach tego startu, więc decyzja o tym czy jedziemy, zapadnie w przeciągu kilku dni – powiedział Wojciech Wojcianiec.

Trzecie miejsce, z jednym punktem za przekroczenie normy czasu w przejeździe podstawowym zajął Estończyk, Kullo Kender na koniu Artas. Czwarty z jedną zrzutką i najlepszym czasem był Jarosław Skrzyczyński na Chacclanie.

Dzięki tym wynikom na pierwszych trzech miejscach LEC znaleźli się: Skrzyczyński, Kender i Wojcianiec. Konkurs ten wyłonił też najlepszych w CAVALIADZIE Tour 2018/2019 (8 trudnych konkursów w Poznaniu, Lublinie, Krakowie i Warszawie. Po raz piąty rozgrywki wygrał Jarosław Skrzyczyński, drugie Wojciech Wojcianiec, a trzecie Krzysztof Ludwiczak.

W specjalnej klasyfikacji na najlepszego zawodnika do lat 21 najlepszy okazał się Filip Lewicki.

Pełny ranking Cavaliada Tour 2018/2019: TUTAJ

Ranking CEL: TUTAJ

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page