top of page

Silesia Equestrian - zgłoszenia pękają w szwach!

Zaledwie kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia jeździeckiego wydarzenia sezonu w Jakubowicach, Silesia Equestrian!

W tym roku świętujemy piąte urodziny tego wydarzenia, na którym wystartują zawodnicy z 22 krajów.

Wśród zgłoszonych jeźdźców z Polski pojawi się piątka objęta przygotowaniami do IO Tokio 2020: Krzysztof Ludwiczak, Andrzej Opłatek, Jan Bobik, Maksymilian Wechta oraz Wojciech Wojcianiec. Warto wspomnieć, że prócz nich zobaczymy wszystkich zawodników z pierwszej 10 rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego. Nie zabraknie Jarosława Skrzyczyńskiego, Mściwoja Kieconia, Kamila Grzelczyka, Huberta Kierznowskiego czy Grzegorza Kubiaka.

Tegoroczna edycja przyciągnęła wielu zawodników zagranicznych. Najwyższej sklasyfikowanym w światowym Rankingu Longines wśród zgłoszonych jest Emanuele Gaudiano z Włoch, który aktualnie zajmuje 43 pozycję. W Jakubowicach pojawią się także flagi tak egzotycznych krajów jak: Tajwan, Chiny czy Egitp.

Dwutygodniowe zmagania rozpoczną konkursy w randze CSI2*, CSI*, CSI-U25 oraz konkursy dla Dzieci, Juniorów i koni 5-letnich.

Na zawodników czekają dwa konkursy zaliczane do Rankingu Longines oraz łączna pula nagród ponad 300 000PLN.

Drugi tydzień Silesia Equestrian to zawody w randze CSI3*, CSI*, CSI-U25, CSICh, CSIJ oraz konkursy dla 5-latków. O punkty do światowego Rankingu Longines uczestnicy powalczą w trzech konkursach: czwartkowej Gold Round 145, piątkowym Gold Round 150 oraz niedzielnym Grand Prix o wysokości przeszkód 160. Łączna pula nagród do wygrania to ponad pół miliona złotych!

Dodatkowo, w sobotę 13 lipca odbędzie się konkurs Sześciu Barier z wyjątkową nagrodą dla zwycięzcy od elektryzującego partnera GoTesla!

Na wszystkich #silesiaFRIENDS tradycyjnie już czekają Rider's Party (w jubileuszowym wydaniu), odpoczynek w strefie wodnej czy przepyszne jedzenie w Restauracji Jakubus.

A dla zawodników, którzy przyjeżdżają co roku na wszystkie edycje Silesia Equestrian, organizatorzy przygotowali specjalne upominki sooo stay tuned!

PEŁNA LISTA ZGŁOSZEŃ: TUTAJ

PROGRAM ZAWODÓW:

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page