top of page

PLJ V etap

Mistrz Polski wygrał w Białym Lesie Grand Prix oraz finały rund. Zawody Z PLJ w Białym Lesie zakończyły się pełnym sukcesem sportowym i organizacyjnym.

W konkursie Grand Prix o nagrodę firmy Equisystem System parkur podstawowy na zero pokonało sześć z 21 startujących par. Zero w rozgrywce powtórzyły tylko trzy z nich. Klasą samą w sobie był Jarosław Skrzyczyński, który pierwsze miejsce zajął na Suedwinds Amandzie, a drugie na Just Riding California BS.

„Oba konie są u mnie od zaledwie kilkunastu dni, ale jak widać czują się bardzo dobrze i jest w nich duży potencjał. Amandę za dwa tygodnie chce spróbować w trudniejszych zmaganiach podczas CSI4* w Samorinie. Myślę, że w moim kalendarzu startów międzynarodowych znajdę czas na dokończenie rywalizacji i powalczenie o zwycięstwo w Polskiej Lidze Jeździeckiego” – powiedział Jarosław Skrzyczyński, który w tabeli PLJ w kategorii złotej awansował na miejsce drugie.

Liderem pozostaje jego kolega klubowy z Agro Handlu Mściwoj Kiecoń, który dzisiaj na Giraldo L był piąty. Trzecie miejsce w Grand Prix w Białym Lesie zajął Piotr Morsztyn na Van Halenie.

Wyniki Grand Prix TUTAJ

Jarosław Skrzyczyński triumfował też w dwóch pozostałych finałach. W finale Rundy Srebrnej na sześcioletnim Inturido, dla którego był to pierwszy taki sukces. Natomiast w Rundzie Brązowej zawodnik wygrał na koniu For Passion. Liderami PLJ w tych dwóch kategoriach pozostali: Anna Białas (Brązowa) i Dawid Skiba (Srebrna).

„Wszyscy organizatorzy w tym sezonie stają na wysokości zadania i wszystkie imprezy odbywają się na wysokim poziomie organizacyjnym. Jeśli miałbym uszeregować dotychczasowych pięć etapów, to ten byłby najlepszy. Dziękuję wszystkim organizatorom, a dzisiaj Państwu Paulinie i Grzegorzowi Przybylskim ze Stajni Biały Las” - powiedział przewodniczący komitetu organizacyjnego PLJ Pan Jan Ludwiczak z KJ Agro Handel Śrem.

Kolejny szósty etap rozgrywek odbędzie się już w najbliższy weekend JKS U Robsonów w Dąbrówce Małej koło Olsztyna.

Rankingi PLJ TUTAJ

Fot. Krzysztof Antoniak

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page