top of page

Młode konie w Olszy - podsumowanie

Zakończone Sportowe Czempionaty Polski Młodych Koni w Olszy, po raz kolejny pokazały bardzo wysoki poziom nie tylko organizacyjny, ale przede wszystkim sportowy.

W tym roku do KJ Agro-Handel Śrem została zgłoszona rekordowa liczba koni. Łącznie wystartowało ich 280.

W sobotnim finale koni 4-letnich najlepszy okazał się Kentucky WM (wł Joanna Matyla), dosiadany przez Szymona Stasiaka. Drugie miejsce zajął ogier Kandy Progress dosiadany przez Michała Tyszko. Trzeci był Łukasz Troszczyński na wałachu Dżentelmen.

W kategorii koni 5-letnich triumfował Wojciech Dahlke na wyhodowanym przez Antoniego Dahlke koniu, Julio Enkel (KWPN). Drugi był Michał Jóskowiak na Vigo Heywood HZ. Trzeci ponownie Łukasz Troszczyński na klaczy Liryka wyhodowanej przez SK Nad Wigrami.

Wśród 6-latków najlepszy okazał się Nivard Van De Celieburg (BWP) dosiadany przez Michała Tyszko. Drugie miejsce zajął Adam Grzegorzewski na klaczy Issem. Trzeci był Tomasz Miśkiewicz na Velvet Lazar.

Michał Tyszko wygrał także finał koni 7-letnich na ogierze Colinero (OLD). Drugi był Maksymilian Wechta na Chepettano, trzecia Daria Kobiernik na Ogano's Boy Z.

W konkursie Grand Prix Memoriału Jana Kantego Dąbrowskiego zwyciężyła Daria Kobiernik na klaczy Venus.

fot. Oliwia Chmielewska dla Tyszko Horses

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page