Wojciech Wojcianiec zdobywa złoty medal Mistrzostw Polski!

September 17, 2019

74 Mistrzostwa Polski przechodzą do historii.

 

Po raz czwarty rozegrano Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody na terenie ośrodka jeździeckiego w Jakubowicach. Przez cztery dni zawodnicy rywalizowali w kategoriach: Dzieci, Juniorów, Młodych Jeźdźców oraz Seniorów. Tradycyjnie już rozegrano także konkurs Ladies Cup dla najlepszych amazonek w Polsce.

Walka o medale w kategorii Seniorów była bardzo zacięta. Do samego końca trudno było określić kto sięgnie po złoto. Z pozycji lidera po dwóch półfinałach startował Michał Kaźmierczak, jednak nie ustrzegł się on błędów w finale i ostatecznie wywalczył srebrny medal.

 

Fantastycznie spisał się Wojciech Wojcianiec na Chintablue, który niezwykle trudny I nawrót finału pokonał z tylko jednym błędem. Licznie zgromadzeni kibice na trybunach musieli wstrzymać oddech aż do ostatniej przeszkody II nawrotu, by gromkim okrzykiem nagrodzić jego czysty przejazd.

 

Po raz pierwszy w swojej karierze, Wojciech Wojcianiec zdobył złoty medal Mistrzostw Polski, potwierdzając tym samym swoją świetną formę.

 

Na ostatnim stopniu podium stanął Krzysztof Ludwiczak dosiadający konia Cros Blue.

 

 

 

Wśród Młodych Jeźdźców najlepsza okazała się Monika Grundkowska. Srebrny medal zdobyła Aleksandra Kierznowska, brąz Adam Grzegorzewski. W kategorii Juniorów niepokonany był Aleksander Lewandowski, który przez wszystkie dni nie popełnił ani jednego błędu na parkurze. Na drugim stopniu podium stanęła Olga Skrobacz, trzecie miejsce zajęła Juliana Suska.

 

Maja Marchwicka kolejny raz w swojej karierze sięgnęła po złoty medal w kategorii Dzieci I. Srebrny medal zdobyła Klara Kozioł, brąz Julia Jabłońska.

Najliczniej w tym roku obsadzony, konkurs Ladies Cup, należał do Magdy Kamińskiej i to ona zdobyła tytuł najlepszej amazonki w Polsce. Drugie miejsce zajęła Paulina Koza, trzecie Malwina Urbańska.

 

 

 

Mistrzostwa Polski, najważniejsza impreza w roku, zamknęła sezon otwarty w Jakubowicach. Emocje towarzyszyły nam przez cały czas, zarówno na parkurze jak i na trybunach. Kolejne spotkanie w KJ Osadkowski już za rok podczas Jeździeckiej Majówki!

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Wyróżnione posty

Baltica Summer Tour 2019!

August 5, 2019

1/4
Please reload

Ostatnie posty

September 16, 2020

September 14, 2020

Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów
Please reload

Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square