top of page

Cztery, jedna i młode konie - Cavaliada Poznań!

Już pod raz drugi skokowa część Cavaliady będzie miała rangę czterech gwiazdek. Mniej doświadczone pary będą mogły wystartować w CSI1* i CSIYH. Światowa Federacja Jeździecka zatwierdziła propozycje zawodów i uruchomiła panel zgłoszeń. Na nie organizatorzy czekają do 6 listopada.

Cztery gwiazdki to nie tylko wysoka pula nagród (820 000 PLN, w całych zawodach 900 000 PLN), ale przede wszystkim możliwość zdobycia przez zawodników większej liczby punktów do światowego rankingu. Zwycięzca niedzielnego Grand Prix (pula 370 000 PLN, wys. 150 – 160 cm) zdobędzie 100 punktów do LR. Jak w latach ubiegłych, konkurs ten będzie zaliczany do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata i Cavaliady Tour. W ramach CT i LR rozegrany zostanie też konkurs dużej rundy w piątek (150 cm – pula 120 000 PLN). Bardzo atrakcyjna będzie średnia runda (140 – 145 cm). W sobotę zakończy się ona dwoma konkursami Longines Rankings (pule po 100 000 PLN) – klasycznym z rozgrywką i ulubionym przez publiczność Speed and Music.

Uzupełnieniem programu jest Potęga Skoku, tym razem zaplanowana na piątkowy wieczór. W ramach CSI4*-W rozgrywane będą też konkursy małej rundy (135 cm).

Dodatkowo organizator zaprasza do udziału w CSI młodych koni (6 i 7 latki) oraz CSI1* z konkursami od 120 do 135 cm. One odbywać się będą w większości na arenie B. Ale uwaga, aż dwa razy pary z jednej gwiazdki będą mogły zaprezentować się na głównym parkurze. Najpierw w czwartek wieczorem w świetle jupiterów podczas konkursu Venus vs. Mars (tu obowiązują zgłoszenia i kwalifikacje, które odbędą się w czwartek w konkursach 120 i 130 cm). Po raz drugi w sobotę w finale jednej gwiazdki (135 cm, dwufazowy).

Zgłoszenia Polaków przez maila zgloszenia@pzj.pl

Propozycje: TUTAJ

Program: TUTAJ

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page