top of page

Finał PLJ, program i zgłoszenia!

Skrzyczyński liderem

Cała czołówka zjawi się w najbliższy weekend na hipodromie KJ Agro-Handel Śrem w Olszy, aby walczyć o zwycięstwo w rozgrywkach Polskiej Ligi Jeździeckiej 2019.

Do zawodów zgłoszonych zostało 235 par. To uczestnicy finału Polskiej Ligi Jeździeckiej oraz dodatkowych konkursów ZR Ligi Regionu. Zmagania w piątek i w sobotę odbędą się na dwóch parkurach.

W niedzielę wszystkie finały rozegrane zostaną na głównej arenie.

Bardzo zacięta walka zapowiada się w konkursach półfinałowych i finałowych PLJ. W najbardziej prestiżowej kategorii Złotej (poziom Grand Prix) na czele tabeli jest Jarosław Skrzyczyński. Jego koniem numer jeden na niedzielny finał będzie Jerico. Mimo to czterokrotny mistrz Polski nie może liczyć na taryfę ulgową. Niewielką stratę do niego mają: Mściwoj Kiecoń, Piotr Morsztyn, Artur Kufel i Dawid Skiba.

Większą przewagę nad konkurentami ma lider kategorii Srebrnej – Dawid Skiba. Przypomnijmy, że w tych dwóch kategoriach głównymi nagrodami są samochody marki Toyota. Nie mniej emocji towarzyszyć będzie zmaganiom w kategorii Brązowej, gdzie do wygrania jest skuter Junak. Tu w tabeli lideruje Szymon Tęcza.

Zwycięzców tych trzech kategorii poznamy w niedzielę. Wcześniej, w sobotę, odbędzie się finał Drużynowego Pucharu Polski. Na czele są obróncy tytułu i gospodarze – zespół KJ Agro-Handel Śrem. Na ten najważniejszy w sezonie klubowy start prezes Ludwiczak powołał Jarosława Skrzyczyńskiego, Mściwoja Kieconia, Dawida Skibę i Szymona Tęczę, a rezerwowo – Marię Baehr, ale duże szanse w walce o zwycięstwo mają też KJ Trachy Sośnicowice i Kraju Jumping Team.

Lista zgłoszeń: TUTAJ

Program konkursów zaliczanych do PLJ:

Piątek 27.09

8:30 półfinał kategorii Brązowej

13:00 półfinał kategorii Srebrnej

Sobota 28.09

14:30 finał Drużynowego Pucharu Polski

16:30 półfinał kategorii Złotej

Niedziela 29.09

9:30 finał kategorii Brązowej (transmisja w PLJ TV)

13:00 finał kategorii Srebrnej (transmisja w PLJ TV)

15:30 Grand Prix – finał kategorii Złotej (transmisja w PLJ TV)

Program może ulec zmianie.

Więcej informacji o imprezie, szczegółowy program, wyniki, rankingi, transmisje na żywo na: www.plj.pzj.pl

Fot. Asia Bręklewicz

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page