Grand Prix CSI2* Wago wygrywa Ales Opatrny!

November 12, 2019

Finałowy dzień zawodów w hali WTWK Partynice przyniósł zwycięstwo reprezentanta Czech. Grand Prix zaliczane do światowego rankingu wygrał Ales Opatrny na koniu Forewer.

 

Grand Prix zawodów w randze CSI2*, z pulą nagród 100 000 złotych, zgromadziło na starcie 51 par. Licznie zgromadzona wrocławska publiczność była świadkiem jedenastu bezbłędnych przejazdów w podstawowej części konkursu. Przy pełnych trybunach o zwycięstwo w finałowym barażu walczyło siedem par z Polski, dwie z Niemiec, jedna z Luksemburga i jedna z Czech. To właśnie ta ostatnia okazała się dziś być nie do pokonania. Doskonałą i szybką jazdę zaprezentował Czech – Ales Opatrny, który dosiadał 8-letniego wałacha Forewer. Miejsce drugie zajął Luksemburczyk Marcel Ewen na klaczy Chimaira PJ, a trzecie – najlepszy Polak w tym konkursie – Grzegorz Nowak na Always Forever.

 

„Rozgrywka była bardzo szybka. Jestem szczęśliwy, że udało mi się wygrać. Forewer to koń, który urodził się w naszej stajni. Już drugi raz w tym roku wygrywam na nim Grand Prix, a dwa tygodnie temu byłem trzeci. Myślę, że w przyszłości to będzie bardzo dobry koń na zawody cztero- i pięciogwiazdkowe. Lubię przyjeżdżać do Polski, myślę, że w przyszłym roku będę tu startować jeszcze częściej.” – powiedział zwycięzca.

 

Dzień rozpoczął się od konkursu finałowego Małej Rundy. Najlepszą zawodniczką była Karolina Godoś na klaczy Cosa Che. Kolejne dwa miejsca zajął Łukasz Wasilewski, odpowiednio na koniach Hollister oraz Hellum H&H.

 

Finał Elite Tour należał do amazonek z Polski. Wygrała 15-letnia Oliwia Lampart na koniu Bijou Be, druga była Monika Respondek na Drago, a trzecia – Bogna Sąsiadek na koniu Floyd.

 

Konkurs Talent Roku 2019 był zakończeniem zmagań w ramach rundy młodych koni. Poziom startujących par był wysoki, bo do rozgrywki zakwalifikowało się aż 21 z nich. Pierwsze miejsce zajęła klacz Velvet Lazar, dosiadana przez Tomasza Miśkiewicza, a należąca do hodowcy – Edmunda Lazarewicza. Miejsce drugie zajął Kamil Grzelczyk na Seniorze, który został najlepszym koniem polskiej hodowli. Trzeci był Jarosław Skrzyczyński na 6-letnim wałachu Quick Step.

 

W finale Średniej Rundy triumfowała 14-letnia Klara Kozioł na koniu Rocky. Drugi był Jan Bobik na Quaido, a trzeci – Michael Kölz z Niemiec na klaczy Conchyta.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Wyróżnione posty

Baltica Summer Tour 2019!

August 5, 2019

1/4
Please reload

Ostatnie posty

September 16, 2020

September 14, 2020

Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów
Please reload

Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square