top of page

O Tokio na Cavaliadzie

Do końca roku trwa walka o indywidulany awans skoczków do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W grupie C realne szansa ma jeszcze czwórka Polaków, a największe z nich Wojciech Wojcianiec. W Grand Prix Cavaliady w Poznaniu można zdobyć aż 100 punktów.

Rok 2019 jest rokiem kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Polscy skoczkowie walczą o nią w grupie C (Europa Środkowo-Wschodnia i Azja Środkowa). Drużynowo w czerwcu po awans sięgnęły ekipy Ukrainy i Izraela. Tym samym Polakom pozostało ubiegać się o dwa miejsca indywidulane z naszej grupy (nie mają do nich prawa federacje, które wywalczyły awans drużynowy). Tu zasady są bardzo proste. Pary (jeździec-koń) zbierają punkty we wszystkich konkursach zaliczanych do Longines Rankings. Liczy się 15 najlepszych rezultatów z całego sezonu 2019. W tej chwili na prowadzeniu jest Łotysz Kristaps Neretnieks z Moon Ray, który ma na tyle dużą przewagę, że może już spokojnie myśleć o wyjeździe do Tokio.

Do końca grudnia trwać będzie rywalizacja o miejsce drugie. W tej chwili zajmuje je Omer Kareavli z Turcji z Cheston De La Pomme D'or Z. Tylko osiem punktów traci do niego mistrz Polski 2019 roku, Wojciech Wojcianiec z Chintablue. Teoretyczne szanse mają jeszcze: Andrzej Opłatek ze Stakkatanem, Jan Bobik z Chacco Amicor i Maksymilian Wechta z Quinchellą.

Tym samym, kluczowym momentem na finiszu walki o olimpijski awans mogą się okazać dwa konkursy podczas Cavaliady w Poznaniu. Najpierw piątkowy dużej rundy, gdzie za pierwsze miejsce jest do zdobycia 50 punktów i potem, co ważniejsze, Grand Prix o nagrodę Prezesa PKO Banku Polskiego z premią 100 punktów za wygraną. W Poznaniu Polacy bezpośrednio rywalizować będą z Neretnieksem oraz piątym w tabeli Estończykiem Paulem Argusem. Karaevli w tym samym czasie o punkty powalczy na innych zawodach.

Tabela olimpijskiej grupy C (punkty za okres 1.01 do 30.11).

 1. Kristaps NERETNIEKS, MOON RAY, LAT - 895

 2. Omer KARAEVLI, CHESTON DE LA POMME D'OR Z, TUR - 695

 3. Wojciech WOJCIANIEC, CHINTABLUE, POL - 687

 4. Andrzej OPŁATEK, STAKKATAN, POL - 549

 5. Paul-Richard ARGUS, RENESSIN, EST - 544

 6. Jan BOBIK, CHACCO AMICOR, POL - 517

 7. Efe SIYAHI, CALL ME PRINCESS, TUR - 490

 8. Maksymilian WECHTA, QUINCHELLA, POL - 475

 9. Omer KARAEVLI, ROSO AU CROSNIER, TUR - 473

 10. Krzysztof LUDWICZAK, NORDWIND, POL - 469

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
bottom of page