top of page

Cavaliada Poznan: masterlista!

Już po raz dziesiąty, na Międzynarodowych Targach Poznańskich w dniach 28 listopada – 1 grudnia odbędzie się wielkie jeździeckie święto, czyli CAVALIADA Poznań. Znamy już listę zawodników, którzy rywalizować będą w międzynarodowych zawodach w skokach przez przeszkody – CSI4*-W, CSI1* i CSIYH.

Zgloszenia: TUTAJ

Ponad 300 zawodników z aż 34 państw i ponad 500 koni wystartuje w zawodach skokowych, których pula nagród wynosi 900.000 PLN. Na listach zgłoszeniowych nie brakuje zawodników światowego formatu jak chociażby: pięciokrotny olimpijczyk Michael Whitaker (GBR), 33 zawodnik rankingu światowym Emanuele Gaudiano (ITA), drużynowy Mistrz Świata i Europy, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie Jur Vrieling (NED), dwukrotny zwycięzca Grand Prix CAVALIADA Poznań Felix Hassmann (GER), zwycięzca najwyżej dotowanego Grand Prix na świecie, zaliczanego do Rolex Grand Slam Sameh El Dahan (EGY), Andrew Kocher (USA) czy Kristaps Neretnieks (LAT). Na starcie zjawi się też cała polska czołówka: trójka medalistów tegorocznych Mistrzostw Polski - Wojciech Wojcianiec, Michał Kaźmierczak i Krzysztof Ludwiczak oraz lider rankingu PZJ, czterokrotny Mistrz Polski, sześciokrotny zwycięzca cyklu CAVALIADA Tour Jarosław Skrzyczyński.

Wśród zgłoszonych jest 5 zawodników z TOP 100 rankingu FEI, 5 zawodników z TOP 10 Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata i 6 par z pierwszej dziesiątki olimpijskiego rankingu grupy C. Przypomnijmy, że walka o indywidualny awans do Igrzysk Olimpijskich trwa tylko do końca roku. Tym samym, CAVALIADA w Poznaniu jest dla zawodników ważnym przystankiem na drodze do Tokio. Kluczowym momentem będą dwa konkursy – piątkowa Duża Runda o nagrodę Grupy MTP pod patronatem Horse & Business Magazine, zaliczana do rankingu Longines, CAVALIADA Tour i rankingu olimpijskiego i niedzielne Grand Prix o nagrodę Prezesa PKO Banku Polskiego, pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania, w którym zwycięzca oprócz nagrody pieniężnej, otrzyma aż 100 punktów do rankingu olimpijskiego, 100 punktów do rankingu Longines, a także punkty do Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej i CAVALIADA Tour.

W czasie tych konkursów warto zwrócić uwagę na następujące pary: Kristaps Neretnieks z Łotwy na Moon Ray, który jest na prowadzeniu tabeli grupy C, Wojciech Wojcianiec na Chintablue (miejsce 3), Andrzej Opłatek na Stakkatan (miejsce 4), Paul-Richard Argus z Estonii na Renessin (miejsce 5), Jan Bobik na Chacco Amicor (miejsce 6) i Maksymilian Wechta na Quinchella (miejsce 8).

Bardzo atrakcyjnie zapowiada się rywalizacja na poziomie Średniej Rundy (140 – 145 cm). W sobotę zakończy się ona dwoma konkursami Longines Ranking (pule po 100. 000 PLN) – klasycznym z rozgrywką i ulubionym przez publiczność Speed & Music o nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego pod patronatem radia ESKA. Uzupełnieniem programu jest Potęga Skoku o nagrodę Grupy MTP pod patronatem Telewizji Polskiej S.A., tym razem zaplanowana na piątkowy wieczór. W ramach CSI4*-W rozgrywane będą też konkursy Małej Rundy (135 cm).

CAVALIADA w Poznaniu to również zawody CSI młodych koni (6 i 7 latki) oraz CSI1* z konkursami od 120 do 135 cm. One odbywać się będą w większości na arenie B, jednak w tym roku aż dwa razy pary z jednej gwiazdki będą mogły zaprezentować się na głównym parkurze. Najpierw w czwartek wieczorem podczas konkursu WECHTA Venus vs. Mars, następnie w sobotę w finale jednej gwiazdki.

Uzupełnieniem skokowej części programu będzie CAVALIADA Future – uwielbiane przez publiczność konkursy dla dzieci na kucach, które tradycyjnie rozgrywane są o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem firmy Torpol. Najmłodszym będziemy mogli kibicować aż trzy razy – podczas sobotniego konkursu o godzinie 10:45, wieczorem w sztafecie, w której dzieci startują w drużynie z dorosłymi zawodnikami i podczas poznańskiego finału tych rozgrywek, w niedzielę o godzinie 10:20.

Bilety są jeszcze dostępne na czwartek oraz niedzielę, do nabycia na stronie www.tobilet.pl. Więcej informacji na stronie www.cavaliada.pl.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page