top of page

Poznaj zawodników Cavaliada Lublin 2020

Do zawodów międzynarodowych w skokach przez przeszkody CSI2* przyjętych zostało 136 zawodników i 263 konie z aż 9 państw. Kibice na Targach Lublin będą mogli podziwiać zmagania reprezentantów Austrii, Białorusi, Estonii, Niemiec, Grecji, Łotwy, Litwy, Polski i Ukrainy. To gwarancja czterodniowych zmagań na najwyższym poziomie.

Pełna lista zgłoszeń: TUTAJ

Największą grupę stanowią Polacy. Na starcie zobaczymy między innymi obrońcę tytułu zdobywcy Grand Prix CAVALIADA Lublin z zeszłego roku - Krzysztofa Ludwiczka. Warto przypomnieć, że ten zawodnik po serii doskonałych występów w polskiej kadrze (m.in. drugie miejsca w Pucharach Narodów w Norwegii i Danii) sezon 2019 zakończył zdobyciem brązowego medalu mistrzostw Polski. Razem z nim, z wielkopolskiego klubu HEAA Turek przyjedzie Andrzej Opłatek - wicelider rankingu PZJ i zwycięzca zeszłorocznego finału European Youngster Cup w Salzburgu. Z pierwszej dziesiątki rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego zobaczymy także: aktualnego wicemistrza Polski Michała Kaźmierczaka, ośmiokrotnego mistrza Polski, olimpijczyka z Aten Grzegorza Kubiaka, zwycięzcę zeszłorocznego konkursu Longines Rankings w Wiener Neustadt Maksymiliana Wechtę oraz Kamila Grzelczyka, który w sezonie 2019 wygrał aż cztery konkursy Grand Prix na zawodach międzynarodowych.

Wśród zagranicznych gości, jak zawsze w Lublinie, zobaczymy największe gwiazdy krajów nadbałtyckich. Z Estonii będą to: najbardziej zasłużony skoczek tego kraju Gunnar Klettenberg oraz objawienie zeszłego sezonu, aktualny lider Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata Kullo Kender. Z Litwy ponownie w Lublinie wystartuje uczestnika finału Pucharu Świata Andrius Petrovas, a także mistrz kraju Irmantas Grikienis. Silną konkurencją dla „naszych” może okazać się Laura Penele z Łotwy – zwyciężczyni Grand Prix Pucharu Świata w Tallinie z 2019 roku. Po raz pierwszy na Cavaliadzie w Lublinie wystartuje przedstawiciel z Grecji – będzie to najwyżej sklasyfikowany w rankingu FEI zawodnik tego kraju Aggelos Touloupis. Z zawodników niemieckich, najlepszy jest Andreas Brenner, który w swojej karierze wygrał już 16 konkursów zaliczanych do światowego rankingu.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page