Masterlist Cavaliada Warszawa 2020

March 3, 2020

Obsada skokowej części tegorocznej CAVALIADY w Warszawie zapewni emocje we wszystkich konkursach. Przypomnijmy, że zgodnie z programem będzie ich aż 11, w tym po trzy zaliczane do światowego rankingu i finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata oraz dwa zaliczane do CAVALIADA Tour.

 

Pełna lista zgłoszeń: TUTAJ

 

Imponująco zapowiada się walka o trzy miejsca na Finał Pucharu Świata w Las Vegas. W tej chwili na czele tabeli Ligi Europy Centralnej jest Kristaps Neretnieks. Łotysz ma za sobą bardzo udany sezon 2019, w którym wywalczył awans do IO w Tokio i równie dobrze spisywał się w rozgrywkach LEC PŚ. W tym roku nie zwalnia tempa. Tydzień temu był drugi w Grand Prix CSIO5* w Abu Dhabi. Tuż za nim w tabeli LEC plasują się: młody Rosjanin Egor Shchibrik i Rumun Andrea Herck. Z tą czołówką będą chcieli powalczyć Polacy. Po bardzo dobrym występie w Grand Prix Krakowa w pierwszej dziesiątce LEC mamy aż czterech zawodników. Są to: Wojciech Wojcianiec, Maksymilian Wechta, Krzysztof Ludwiczak i Jarosław Skrzyczyński.

 

Biorąc pod uwagę to, co miało miejsce podczas warszawskich finałów Ligi w poprzednich sezonach, jeden, a może nawet dwa bilety do Las Vegas są w zasięgu Polaków.

Z pozycji faworytów nasi reprezentanci przystąpią do rywalizacji w dwóch ostatnich konkursach CAVALIADA Tour 2019/2020. Lider Krzysztof Ludwiczak ma sporą przewagę, ale dalej sytuacja jest bardzo wyrównana i praktycznie każdy z piątki: Murdzia, Grzelczyk, Wojcianiec, Kobiernik i Skrzyczyński może jeszcze liczyć na końcowy sukces.

Poza polską czołówką i uczestnikami finału LEC Pucharu Świata ponad pół miliona złotych w puli nagród przyciągnęło na start kilku dobrych zawodników z Europy Zachodniej. To między innymi znany już doskonale kibicom CAVALIADY (drugi w tym sezonie w Grand Prix Krakowa) Marcel Ewen z Luksemburga czy też doświadczony Holender Leon Thijssen, który w ciągu ostatnich 10 lat wygrał aż 30 konkursów zaliczanych do światowego rankingu.

 

Top 10 Ligi Europy Centralnej przed finałem w Warszawie*

 1. Kristaps NERETNIEKS          LAT     67

 2. Egor    SHCHIBRIK   RUS     57

 3. Andrea HERCK                      ROU    51

 4. Andrius           PETROVAS   LTU     47

 5. Wojciech WOJCIANIEC        POL     43

 6. Maksymilian WECHTA          POL     43

 7. Krzysztof LUDWICZAK        POL     42

 8. Zigmantas SARKA     LTU     35

 9. Laura PENELE                       LAT     30

 10. Jarosław SKRZYCZYŃSKI    POL     29

*Tabela uwzględnia tylko zawodników zgłoszonych do finału LEC

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Wyróżnione posty

Baltica Summer Tour 2019!

August 5, 2019

1/4
Please reload

Ostatnie posty

September 16, 2020

September 14, 2020

Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów
Please reload

Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square