top of page

Masterlist Cavaliada Warszawa 2020

Obsada skokowej części tegorocznej CAVALIADY w Warszawie zapewni emocje we wszystkich konkursach. Przypomnijmy, że zgodnie z programem będzie ich aż 11, w tym po trzy zaliczane do światowego rankingu i finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata oraz dwa zaliczane do CAVALIADA Tour.

Pełna lista zgłoszeń: TUTAJ

Imponująco zapowiada się walka o trzy miejsca na Finał Pucharu Świata w Las Vegas. W tej chwili na czele tabeli Ligi Europy Centralnej jest Kristaps Neretnieks. Łotysz ma za sobą bardzo udany sezon 2019, w którym wywalczył awans do IO w Tokio i równie dobrze spisywał się w rozgrywkach LEC PŚ. W tym roku nie zwalnia tempa. Tydzień temu był drugi w Grand Prix CSIO5* w Abu Dhabi. Tuż za nim w tabeli LEC plasują się: młody Rosjanin Egor Shchibrik i Rumun Andrea Herck. Z tą czołówką będą chcieli powalczyć Polacy. Po bardzo dobrym występie w Grand Prix Krakowa w pierwszej dziesiątce LEC mamy aż czterech zawodników. Są to: Wojciech Wojcianiec, Maksymilian Wechta, Krzysztof Ludwiczak i Jarosław Skrzyczyński.

Biorąc pod uwagę to, co miało miejsce podczas warszawskich finałów Ligi w poprzednich sezonach, jeden, a może nawet dwa bilety do Las Vegas są w zasięgu Polaków.

Z pozycji faworytów nasi reprezentanci przystąpią do rywalizacji w dwóch ostatnich konkursach CAVALIADA Tour 2019/2020. Lider Krzysztof Ludwiczak ma sporą przewagę, ale dalej sytuacja jest bardzo wyrównana i praktycznie każdy z piątki: Murdzia, Grzelczyk, Wojcianiec, Kobiernik i Skrzyczyński może jeszcze liczyć na końcowy sukces.

Poza polską czołówką i uczestnikami finału LEC Pucharu Świata ponad pół miliona złotych w puli nagród przyciągnęło na start kilku dobrych zawodników z Europy Zachodniej. To między innymi znany już doskonale kibicom CAVALIADY (drugi w tym sezonie w Grand Prix Krakowa) Marcel Ewen z Luksemburga czy też doświadczony Holender Leon Thijssen, który w ciągu ostatnich 10 lat wygrał aż 30 konkursów zaliczanych do światowego rankingu.

Top 10 Ligi Europy Centralnej przed finałem w Warszawie*

 1. Kristaps NERETNIEKS LAT 67

 2. Egor SHCHIBRIK RUS 57

 3. Andrea HERCK ROU 51

 4. Andrius PETROVAS LTU 47

 5. Wojciech WOJCIANIEC POL 43

 6. Maksymilian WECHTA POL 43

 7. Krzysztof LUDWICZAK POL 42

 8. Zigmantas SARKA LTU 35

 9. Laura PENELE LAT 30

 10. Jarosław SKRZYCZYŃSKI POL 29

*Tabela uwzględnia tylko zawodników zgłoszonych do finału LEC

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
bottom of page