top of page

Krzysztof Ludwiczak zwycięża w Grand Prix Cavaliada Kraków!

Grand Prix o nagrodę Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego, pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa wygrał Krzysztof Ludwiczak na Cros Blue.

W najważniejszym konkursie zawodów, zaliczanym do światowego rankingu, Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej i CAVALIADA Tour wystartowało 48 zawodników. Parkur podstawowy bezbłędnie pokonało 9 par, w tym 6 z Polski. Ostatecznie w rozgrywce kibice zobaczyli: Wojciecha Wojciańca, Jarosława Skrzyczyńskiego, Krzysztofa Ludwiczaka, Kamila Grzelczyka, Łukasza Piksę, Darię Kobiernik, Marcela Ewena (LUX), Gaja Riossa (SLO) i Zigmantasa Sarkę (LTU). Double clear zaliczyły już tylko cztery pary, a najlepszą z nich okazali się Krzysztof Ludwiczak na Cros Blue. Koń ten należy do zawodnika.

– Rozgrywka była bardzo szybka. Wojtek jechał w niej jako pierwszy i postawił przed nami trudne wyzwanie. Dziś udało mi się go wyprzedzić. Bardzo ryzykowałem i może nie było to w najpiękniejszym stylu, ale w końcu udało mi się wygrać – powiedział Krzysztof Ludwiczak.

Drugie miejsce zajął Wojciech Wojcianiec na Chintablue, który zapowiedział walkę o wygraną w CAVALIADA Tour w Warszawie. Trzecie miejsce zajął Marcel Ewen (LUX) na Chimaira PJ. – Jestem pod ogromnym wrażeniem tych zawodów. To mój pierwszy raz w Krakowie, ale nie pierwszy na CAVALIADZIE i jak zawsze, organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Być tutaj to ogromna przyjemność, dlatego tym bardziej jestem zadowolony z mojego konia i naszego dzisiejszego wyniku – dodał Ewen.

W rankingu CAVALIADA Tour na prowadzenie wysunął się Krzysztof Ludwiczak. Na drugie miejsce spadł Seweryn Murdzia, a na trzecie awansował Kamil Grzelczyk.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page