top of page

Wyścig o folbluty

Nie ma teraźniejszości bez myślenia o przyszłości, dlatego Tor Wyścigów Konnych Służewiec wychodzi z inicjatywą rozpoczęcia dyskusji o pożądanych kierunkach rozwoju użytkowania koni pełnej krwi angielskiej po karierze wyścigowej. Konie te przechodzą próbę dzielności na torze, ale jakie są możliwość kontynuowania ich kariery? Co zrobić, aby wykorzystać ich potencjał w sporcie i rekreacji? Jak mogą przyczynić się do rozwoju koni sportowych szlachetnej półkrwi?

Idea spotkań „Wyścig o folbluty” powstała z potrzeby i chęci umacniania marki polskich koni pełnej krwi angielskiej. Budowanie pozycji rasy, nie tylko w świecie wyścigowym, ale także w sporcie i rekreacji to ogromna wartość dla hodowców i właścicieli.

Rozmowy w ramach cyklu poprowadzą Annamaria Sobierajska, na co dzień współautorka Studia TV Toru Służewiec z doświadczeniem jako jeździec i właściciel koni pełnej krwi angielskiej oraz Marek Szewczyk, dziennikarz związany ze sportem jeździeckim „od zawsze”, wieloletni redaktor naczelny czasopisma „Koń Polski”, związany z redakcjami TVP Sport, Eurosportu i NC+, obecnie dziennikarz niezależny.

Na pierwszy panel dyskusyjny Tor Służewiec zaprosi wszystkich miłośników koni pełnej krwi angielskiej, środowisko wyścigowe oraz środowisko jeździeckie do obejrzenia rozmowy na profilu na Facebooku już w najbliższy czwartek o godzinie 20.00. Wśród gości pojawią się:

Magdalena Donimirska-Wodzicka – wieloletnia prezes Stadniny Koni Moszna, która od lat słynie z hodowli koni sportowych szlachetnej półkrwi z dużym dolewem pełnej krwi angielskiej oraz koni wyścigowych. Wśród sukcesów hodowlanych należy wymienić: zdobycie tytułu konia roku 2018 przez wychowanka Stadniny – Magnetica, dwukrotny udział koni z SK Moszna w IO (Pekin i Londyn), a także trzykrotne zwycięstwo Tiumena w gonitwie Wielka Pardubicka.

Artur Społowicz – czynny zawodnik dyscypliny WKKW, reprezentant KJ Jaroszówka, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski oraz dwukrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich. W swojej karierze niejednokrotnie startował na koniach pełnej krwi angielskiej, a także na koniach zaawansowanych w krew.

Henryk Święcicki Senior – Prezes Związku Hodowców Koni Wielkopolskich, właściciel Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko – organizatora międzynarodowych zawodów WKKW, hodowca i miłośnik koni pełnej krwi angielskiej z dużym doświadczeniem w stosowaniu ich do uszlachetniania sportowych koni półkrwi.

Mateusz Tyszko – manager Stadniny Koni Widzów, będącej własnością rodziny Tyszko od 20 lat. Stadnina prowadzi hodowlę uszlachetniającą konie określonych ras w oparciu o posiadany materiał

zarodowy koni pełnej krwi angielskiej. Mateusz to także czynny zawodnik konkurencji skoki przez przeszkody.

Tematem dyskusji będą istotne kwestie związane z rozwojem folblutów w Polsce:

  • Cele dolewu krwi koni pełnej krwi angielskiej do hodowli koni sportowych,

  • Dobre praktyki w hodowli koni sportowych z użyciem koni pełnej krwi angielskiej,

  • Trudności w kryciu końmi pełnej krwi angielskiej,

  • Metody doboru koni pełnej krwi angielskiej do rozrodu w celu uszlachetnienia linii koni sportowych,

  • Wyścigi płotowe jako podstawa selekcji koni pełnej krwi angielskiej w hodowli koni sportowych.

CO? Transmisja LIVE panelu dyskusyjnego „Wyścig o folbluty”

GDZIE? Profil Tor Wyścigów Konnych Służewiec na Facebooku

https://www.facebook.com/TorWyscigowKonnychSluzewiec/

KIEDY? 2 kwietnia 2020 r. godz. 20.00

Kolejne spotkanie odbędzie się w następny czwartek i skupi się na zagadnieniu użytkowania koni pełnej krwi angielskiej po karierze wyścigowej w sporcie i rekreacji.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page