top of page

Złoto dla Wojciańca!

75 Mistrzostwa Polski w Jakubowicach zakończone!

W najważniejszej kategorii, Seniorów, po raz drugi w karierze i kolejny raz z rzędu, złoty medal wywalczył Wojciech Wojcianiec dosiadający Chinta Blue.

Srebro zdobył Jarosław Skrzyczyński na Chacco Amicor, brązowy medal, Krzysztof Ludwiczak dzięki Cross Blue.

Sobotnie finały, 12 września, przyniosły medalowe rozwiązanie w kategoriach Ladies oraz Młodych Jeźdźców.

Najlepszą amazonką w nieoficjalnych Mistrzostwach Polski Ladies została Klaudia Siarkiewicz na Andigo AL Z. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Kierznowska (Corleano), na trzecim stopniu podium stanęła Natalia Palmowska dosiadająca konia Lviv PKZ.

Walka o medale w kategorii Młodych Jeźdźców była bardzo zacięta. Pierwsza piątka w tabeli miała ogromne szanse oraz apetyt na złoto. II nawrót należał jednak do Gabrieli Bado oraz Balisto AC i to oni zgarnęli najwyższe wyróżnienie.

Srebrny medal wywalczyła Julia Jaglarz na GROENAANNEMER VAN DEN LENTAMEL pieszczotliwie zwanym Gronkiem. Brązowy medal zdobył Filip Lewicki na koniu Kronos.

Niedziela rozpoczęła się od finału kategorii Dzieci I.

Zasłużone złoto zdobyła Iga Biegalska, która przez wszystkie dni nie popełniła ani jednego błędu. O srebro walka odbyła się w rozgrywce pomiędzy Zuzanną Prymek a Olgą Tuliszkiewicz. Wygrała ją Zuzanna Prymek dosiadająca Dyllano. Olga Tuliszkiewicz zajęła trzecie miejsce na podium.

Kategoria Juniorów przyniosła kibicom ogromne emocje. Przetasowania w tabeli po I nawrocie finału były ogromne. Z 11 miejsca na 1 "wskoczyła" Juliana Suska, której świetna jazda na Tokajer 8 w II nawrocie utrzymała prowadzenie i dała upragnione złoto.

Na drugim stopniu podium stanęła Aleksandra Wypchło na klaczy Girl RV. Brąz wywalczyła Marta Wypiór dzięki Gina Royalty.

fot. Kamila Tworkowska

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page