top of page

Gwiazdy 16 krajów na starcie!

Inauguracja CAVALIADY Tour 23/24 na warszawskim Torwarze będzie stała na wysokim, sportowym poziomie. Do zawodów międzynarodowych w skokach przez przeszkody zgłosiło się ponad 200 par z 16 krajów. Dzwonek startowy wybrzmi już 16 listopada.


Lista zgłoszeń/Entry list:


2023_CI_0447_masterlist
.pdf
Pobierz PDF • 233KB


Powrót zawodów w Warszawie do rangi trzech gwiazdek sprawił, że nie tylko ilość, ale przede wszystkim poziom sportowy jaki reprezentują zgłoszeni robi wrażenie. Gwiazdą numer jeden będzie Gerco Schröder z Holandii - jeden z najbardziej utytułowanych skoczków świata, wicemistrz olimpijski, mistrz Europy i Świata. Kibice mogą się cieszyć na występ na CAVALIADZIE Felixa Hassmanna z Niemiec, który ma na swoim koncie ponad 100 zwycięstw w konkursach zaliczanych do światowego rankingu. Inne mocne nazwiska z krajów Europy zachodniej to: Stefan Eder z Austrii, Harm Lahde i Philip Ruping z Niemiec czy też Leon Thijssen i Jody van Gerwen z Holandii. Na starcie stanie też wielu zawodników z czołówki Ligii Europy Centralnej Pucharu Świata: lider subligi południowej Grek Angelos Touloupis, wicelider Andrea Herck z Rumunii oraz pierwsza trójka subligi północnej: Estonka My Relander i Łotysze Aleksandrs Sakurovs i Kristaps Neretnieks. Ten ostatni jest jedocześnie najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem spośród zgłoszonych, w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI). Neretnieks wygrał w tym roku 9 konkursów zaliczanych do LR, a w raz ze swoim najlepszym obecnie koniem Palladium KJV prowadzi w olimpijskim rankingu grupy C. Ze znanych kibicom CAVALIADY gości zagranicznych zobaczymy też Litwinów: Andriusa Petrovasa, Kristupsa i Matasa Petraitisów czy Estończyka Gunnara Klettenberga.


Na starcie nie zabraknie naszych najlepszych reprezentantów na czele z mistrzem Polski i liderem rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego Tomaszem Miśkiewiczem. Z pierwszej dziesiątki rankingu PZJ będą też: ośmiokrotny zwycięzca CAVALIADY Tour Jarosław Skrzypczyński, wicemistrz Polski Dawid Kubiak, Adam Grzegorzewski, Kamil Grzelczyk i Krzysztof Ludwiczak. Z młodego pokolenia zobaczymy miedzy innymi medalistki mistrzostw Polski juniorów i młodych jeźdźców: Darię Pietrzak, Julie Ganowską i Lenę Maruszak.

Podczas CAVALIADY w Warszawie w ramach zawodów CSI3*W zostanie rozegranych dziewięć konkursów w tym trzy zaliczane do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. W najważniejszym konkursie zawodów - niedzielnym Grand Prix, zawodnicy Ligi Europy Centralnej powalczą też o punkty do Pucharu Świata. Konkurs zaplanowany jest na godzinę 16:30. Uwagę kibiców przyciągną też konkursy rozrywkowe: w piątek Speed & Music, a w sobotę konkurs Barier. Mniej doświadczeni zawodnicy będą rywalizować w 6 konkursach CSIAm-A, w który po raz pierwszy prowadzona będzie przez cały sezon rywalizacja CAVALIADA Open Tour.


Trwa sprzedaż biletów dla kibiców. Pula miejsc na trybunach jest ograniczona. Dla lepszego komfortu podczas zawodów, organizatorzy zachęcają do skorzystania z oferty VIP, która obejmuje dwa pakiety – VIP (Trybuna VIP i Strefa VIP) oraz VIP GOLD (loża stolikowa oraz Strefa VIP). Więcej informacji w linku poniżej.


Kalendarz zawodów CAVALIADA Tour 2023/2024:

CSI3*W, CSI Am-A CAVALIADA Warszawa 16-19.11.2023

CSI4*W, CSI1*, CSIYH, CSI Am-A CAVALIADA Poznań 07-10.12.2023

CSI2*, CSI Am-A CAVALIADA Sopot 01-04.02.2024

CSI4*W, CSI Am-A CAVALIADA Kraków 22-25.02.2024


Czym jest CAVALIADA Tour?

CAVALIADA to największy cykl zawodów jeździeckich w Polsce, który łączy ze sobą trzy elementy: SPORT (międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody, zawody w powożeniu, WKKW i ujeżdżeniu), EXPO (największe Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich w Polsce) oraz SHOW (pokazy i atrakcje dla najmłodszych). Organizatorem jest Grupa MTP.


Ważne linki:


Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page