top of page

Jeździecka Liga Mistrzów po raz 4 w Sopocie!

W dniach 9- 12 czerwca, najlepsze drużyny pierwszej dywizji cyklu Longines FEI Jumping Nations Cup wystartują na sopockim Hipodromie. Na entuzjastów skoków przez przeszkody czekają cztery, intensywne dni, rywalizacji na najwyższym poziomie.


CSIO5* Sopot Horse Show to dla europejskiej dywizji drugi przystanek na trasie najstarszego jeździeckiego cyklu, Pucharu Narodów, którego finał odbędzie się w październiku w Barcelonie. W programie przewidziano aż 11 konkursów, w których łączna pula nagród wyniesie ponad 2 miliony złotych. Główny konkurs indywidualny, Grand Prix zaplanowany jest na piątkowe popołudnie, natomiast do rywalizacji drużynowej zawodnicy przystąpią w niedzielę 12 czerwca.


Tytułu najlepszego zespołu bronić będzie reprezentacja Niemiec, która w zeszłym roku przerwała passę zwycięstw ekipy belgijskiej, niepokonanej w Sopocie od 2018 roku. Emocji w niedzielny poranek na pewno nie zabraknie. Na listach startowych zobaczymy najlepsze zespoły europejskie w tym m.in. reprezentację Irlandii, która w wymarzonym stylu rozpoczęła sezon i ma na swoim koncie już dwa drużynowe zwycięstwa. W czerwcu na sopockim Hipodromie zobaczymy drużyny z Czech, Francji, Irlandii, Niemiec, Norwegii, Szwajcarii oraz Szwecji.

Organizatorzy wychodząc naprzeciw zawodnikom i kibicom, zdecydowali się poszerzyć ofertę tegorocznej edycji zawodów. Podczas CSIO5*, przeprowadzone zostaną dodatkowe 3 konkursy rangi CSI2*, a także sprawdzony w zeszłym roku format dla najmłodszych zawodników, startujących na kucykach - CSIO Sopot Young Stars.

Uzupełnieniem części sportowej będzie przygotowana specjalnie dla odwiedzających strefa wystawców, foodtrucków oraz przestrzeń dla najmłodszych. Nadchodzący czerwcowy weekend będzie więc idealną okazją by sportowe emocje połączyć z wypoczynkiem w wyjątkowym miejscu, jakim jest miasto Sopot.


CSIO5* Sopot Horse Show

09-12 czerwca 2022

Więcej informacji na www.csio.sopot.pl

Bilety dostępne już wkrótce na tobilet.pl


Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page