top of page

Medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy

Podczas CSI4*W CAVALIADA Poznań zobaczymy zawodników z 17 krajów, a wśród nich trójkę z TOP 100 rankingu FEI, wielu reprezentantów i medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy i aż dwóch liderów indywidualnych kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.


Lista zawodników/riders list: TUTAJ


Zgodnie z oczekiwaniami, lista chętnych do udziału w imprezie znacząco przekroczyła możliwości programowe. To efekt nie tylko rangi i wynoszącej ponad milion złotych puli nagród, ale i doskonałych warunków oraz pozycji poznańskiej CAVALIADY ugruntowanej od lat w światowym kalendarzu.

Poziom sportowy konkursów CSI4*W stać będzie na bardzo wysokim poziomie. W licznym i silnym składzie pojawią się Niemcy, a wśród nich Mistrz Europy z roku 2021 i zwycięzca tegorocznego konkursu Grand Prix CSIO5* w Rzymie Andre Thieme, czterokrotny zwycięzca Grand Prix w halach MTP Felix Hassmann czy też triumfator tegorocznego Derby w Hamburgu Marvin Jungel. Wśród Szwedów kibice powinni zwrócić uwagę na wicemistrza Europy 2017 roku Douglasa Lindelöwa. Po roku przerwy, kiedy to zajął drugie miejsce w Grand Prix 4Foulee, wraca do Poznania Andreas Schou. Duńczyk w tym roku jeździł doskonale w rozgrywkach Global Champions Tour zajmując drugie miejsce w CSI5* w Madrycie i trzecie w CSI5* w Rzymie. Andreas Schou jest też jest liderem indywidualnych kwalifikacji olimpijskich w grupie A. Zawodnikiem aktualnego TOP 100 rankingu FEI jest też Turek Ömer Karaevli. Jak zawsze bardzo liczny jest też skład Belgii i Holandii. Podczas poznańskich etapów CAVALIADA Tour nie może zabraknąć lidera i zwycięzcy Grand Prix Warszawy Angelosa Touloupisa         z Grecji.

CAVALIADA w Poznaniu kwalifikacją do LEC Pucharu Świata

Na starcie stanie też wielu zawodników z czołówki Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata, bo zawody w Poznaniu są ostatnią, przed finałem, kwalifikacją tej Ligi.

Liderem subligi południowej jest wspomniany tu wcześniej Touloupis. W halach MTP wystartuje też wicelider Andrea Herck z Rumuni oraz cała pierwsza trójka subligi północnej: Kristaps Neretnieks         z Łotwy, Sara Vingralkova z Czech i My Relander z Estonii. Lider Neretnieks jest kolejnym spośród zgłoszonych do Poznania zawodnikiem światowego TOP 100. Wygrał w tym roku 9 konkursów zaliczanych do LR, a wraz ze swoim najlepszym obecnie koniem Palladium KJV prowadzi w olimpijskim rankingu grupy C.

Utytułowani Polacy na starcie

Najliczniejszą grupę przyjętych do zawodów stanowią Polacy. Wśród nich są: Mistrz Polski i Lider Rankingu PZJ Tomasz Miśkiewicz, brązowy medalista Mistrzostw Polski Michał Tyszko, halowy Mistrz Polski Marek Wacławik, obrońca tytułu zdobywcy CAVALIADY Tour Jarosław Skrzyczyński, Michał Kaźmierczak, Mściwoj Kiecoń i Maksymilian Wechta.

Poza CSI4*, w Poznaniu na dwóch arenach odbywać się będą: konkursy jednogwiazdkowe, konkursy dla młodych koni oraz CAVALIADA Open Tour. Stąd łącznie w oficjalnych zmaganiach międzynarodowych zobaczymy blisko 500 par w samych skokach przez przeszkody. Dodatkowo kibice będą mogli podziwiać zmagania w konkurencjach WKKW, ujeżdżenia i powożenia.

Bilety SPORT na sobotę są już wyprzedane. Jest możliwość zakupu biletu VIP na ten dzień. Pozostałe dni są dostępne zarówno w wersji SPORT, VIP, jak i EXPO & FAMILY. Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem strony: https://tobilet.pl/cavaliada-poznan-2023.html  

Program wydarzenia dostępny TUTAJ

Lista przyjętych zawodników dostępna jest TUTAJ

Organizatorem CAVALIADA Poznań jest Grupa MTP. Sponsorem głównym PKO Bank Polski, strategicznym sponsorem jest ORLEN, Miastem Gospodarzem Poznań, a partnerami Województwo Wielkopolskie, Port Lotniczy Poznań Ławica i Fly Dubai.

Comentarios


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page