top of page

Mistrzostwa Polski Młodzików - medale rozdane!

Tradycją jest, że zakończenie wakacji najlepiej spędzić w Jakubowicach podczas Mistrzostw Polski Młodzików. Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, zawodnicy z całej walczyli o medale startując na kucach oraz dużych koniach.

Tegorocznej edycji towarzyszyło mnóstwo wzruszeń oraz emocji i świetnej zabawy podczas II zawodów Hobby Horse, które świetnie zagrzały do walki na prawdziwych parkurach. Walka o medale w kategoriach A0, A1 oraz Junior Młodszy toczyła się do samego końca. W każdej z tych kategorii ponad 20 par weszło do finału z czystym kontem.


W kategorii A0 pod patronatem firmy Ignaszak złoty medal wywalczyła Natalia Gudan na kucu Maciejka. Srebro zdobyła Lena Wilk na uroczej Kropelce, brąz Maja Głoskowska na C’Speedy Raider.

O nagrodę firmy Over Horse walczyły kuce z kategorii A1. Zwyciężyła Gabriela Lewandowska dosiadająca kuca Junior, na drugim stopniu podium uplasowała się Julia Nazarewicz na kucu Tango, trzecia była Zofia Reimann na Frankenoeh’s Mylord.


W finale Mistrzostw Polski Młodzików najlepsza okazała się Liliana Kulesza i to ona wyjechała z Mistrzostw z pięknym siodłem ufundowanym przez firmę Ikonic oraz biletem na Cavaliada Future. Srebrny medal zdobyła Agata Przybyła, brąz Alex Stępień.


W kategorii kuców grupy D, pod patronatem firmy Biomag oraz Ater Equo, złoty medal zdobyła Olga Patecka na Boco Ah Mhuileann, srebro Jagoda Kierznowska na kucu Corbinian, brąz Hubert Aniołek na Oisin Bior Dubh.

W końcowej klasyfikacji grupy C, pod patronatem firmy True Rider oraz Ziaja Polska, liderem została Karolina Szostawicka dosiadająca Juultje, drugie miejsce na podium zajęła Wiktoria Cwalina na kucu Szogun. Trzecia była Anastazja Burzyńska-Ellis na Happy Hony.


Świetnie w finałowych zmaganiach zaprezentowała się Wiktoria Cwalina z klubu Podkowa Gruszczyn. Trzykrotnie stawała na podium Mistrzostw. Na jego najwyższym stopniu stanęła w grupie D-bis, pod patronatem sklepu Febro, dosiadając konia Lexus. Tuż za nią uplasowała się Zofia Hart Dyke dosiadająca kuca Happy Day. Trzecia był Marcel Wiśniewski na kucu Touareg.


Ponownie na szczycie podium, Wiktoria Cwalina stanęła w kategorii Młodzik na Dużych Koniach, dosiadając klaczy Ulilen. Srebrny medal zdobyła Iga Cytowska dosiadająca Gi Gi Star, brąz wywalczył Adam Goszczyński dosiadający konia Charlton. Nagrody w tej kategorii ufudowała firma Love Like Horses oraz Soforek.


Kornelia Jurasz, Liliana Voigt i Wiktoria Ryciak to świeżo upieczone medalistki Pucharu Polski Juniorów Młodszych pod patronatem firmy Torpol. Ta najmocniej obsadzona kategoria wyłoniła zwycięzców dopiero po rozgrywce, do której zakwalifikowało się aż 5 par.


W kategorii E zwycięstwem cieszyła się Gabriela Ponurski na klaczy Capriole.


Dziękujemy wszystkim naszym partnerom za wspaniałe nagrody na najmłodszych sportowców. Zawodnikom dziękujemy za wspaniałą rywalizację, wesołą atmosferę oraz świetnie spędzony razem czas. Wszystkim medalistom gratulujemy raz jeszcze, do zobaczenia za rok!


fot. Kamila Frąckowiak Foto Kaha
Commentaires


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page