top of page

O finał Pucharu Świata i 180 punktów LRMiędzynarodowa Federacja Jeździecka zatwierdziła propozycje zawodów CAVALIADA, które w dniach 17-20 lutego po raz trzeci odbędą się w TAURON Arenie. W puli nagród krakowskiej edycji jest blisko 550 000 PLN, a program części skokowej odbędzie się w trzech kategoriach: CSI3*W, CSI1* i CSIAm.

Najważniejsze rangą zawody CSI3*W podporządkowane będą zmaganiom w finale Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata, finałowi cyklu CAVALIADA 2021/2022 oraz konkursom specjalnym, które obok jeździeckiej klasyki gwarantują doskonałą zabawę zarówno dla zawodników, jak i kibiców.

Wszystkie konkursy dużej rundy zaliczane są do Pucharu Świata. Zgodnie z regulaminem, rywalizacja rozpoczyna się w czwartek od konkursu szybkości, następnie w piątek zawodnicy powalczą w konkursie 150 cm z rozgrywką, a po dniu odpoczynku zmierzą się w Grand Prix 155 cm o nagrodę PKO Banku Polskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa.

O ostatecznych wynikach rankingu CAVALIADA Tour będą decydowały dwa konkursy pucharowe – piątkowy i niedzielny. W piątek będzie to ostania – siódma – eliminacja (z siedmiu konkursów liczą się cztery najlepsze wyniki), a w niedzielę finał, gdzie punkty mnożone są razy dwa.


Propozycje:Krakow (POL) (17_02_2022 - 20_02_2022) CSI1_ - Schedule - 2022_CI_0278_S_S_03
.pdf
Download PDF • 571KB


TOP 10 rankingu CAVALIADA Tour przed Krakowem:


 1. Touloupis Angelos

 2. Skrzyczyński Jaroslaw

 3. Tomasz Miśkiewicz

 4. Kamil Grzelczyk

 5. Czékus Zoltán

 6. Vorsselmans Annelies

 7. Wojcianiec Wojciech

 8. Kiecoń Mściwoj

 9. Petrovas Andrius

 10. Ansems JackDwa wspomniane konkursy pucharowe oraz sobotni finał średniej rundy (145 cm z rozgrywką) zaliczane będą do światowego rankingu. Zwycięzca Grand Prix z pulą 206 500 PLN otrzyma aż 80 punktów Longines Ranking. Zwycięzcy piątkowej dużej rundy i finału średniej otrzymają po 50 punktów.

W programie trzech gwiazdek znalazły się też konkursy specjalne: Venus vs Mars (czwartek), Potęga Skoku (piątek) i Speed & Music (sobota), na które organizator przeznaczył łącznie 73 000 PLN.

Dodatkiem do programu sportowego jest CSI1*, gdzie zawodnicy mogą wystartować na poziomie małej rundy (wszystkie konkursy na poziomie 125 cm). W przypadku CSI1* konie nie potrzebują paszportów FEI. Po dobrym przyjęciu przez środowisko zawodów CSI Amateur - Owner’s w Poznaniu i Sopocie organizator postanowił kontynuować rozgrywki dla tej grupy. Tu zawodnicy będą mieli okazję rywalizować na parkurach 110-115 cm.

Prosimy pamiętać o regularnych pomiarach temperatury koni, które mają startować w CSI oraz o codziennym prowadzeniu aplikacji FEI HorseApp. Zgłoszenia polskich zawodników przez PZJ. E-mail: zgloszenia@pzj.pl

Kommentare


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
bottom of page