top of page

Ponad ćwierć miliona euro

Finał CAVALIADA Tour po raz trzeci zostanie rozegrany w Krakowie, jednak po raz pierwszy w historii w tak wysokiej randze i z rekordową pulą nagród 239 000 euro. Znany jest już program i propozycje zawodów CSI4*-W w Krakowie.

CSI4*-W podporządkowane będzie zmaganiom w klasach rankingowych i specjalnym konkursom, które obok jeździeckiej klasyki gwarantują widowiskowy charakter CAVALIADY.


Schedule/Propozycje:


Krakow (POL) (21_02_2024 - 25_02_2024) CSI4_-W LF - Jumping Schedule - 2024_CI_0144 - V1
.p
Pobierz P • 384KB


Duża Runda to trzy konkursy w ramach rozgrywek finałowych Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Wszystkie trzy zaliczane będą do światowego rankingu i otwarte są na zawodników spoza Ligi. Zgodnie z regulaminem, rywalizacja rozpoczyna się w czwartek od konkursu szybkości (145 cm Speed Masters), dalej w piątek będzie konkurs 150 cm z rozgrywką i po dniu odpoczynku w niedzielę Grand Prix (155 cm). PKO Bank Polski Grand Prix będzie mieć pulę nagród 105 500 euro, a zwycięzca otrzyma czek o wartości 26 000 euro. Konkurs ten jest zaliczany do grupy B Longines Rankings co oznacza, że wygrany zdobędzie aż 100 punktów do rankingu światowego. 

Piątkowe i niedzielne konkursy Pucharu Świata będą też decydować o ostatecznych wynikach CAVALIADY Tour. W piątek będzie to ostania - siódma eliminacja (z siedmiu konkursów liczą się cztery najlepsze wyniki), a w niedzielę finał, gdzie punkty mnożone są razy dwa. Po zakończeniu rywalizacji, odbędzie się uroczysta ceremonia dekoracji CAVALIADA Tour 2023/2024.

Średnia Runda to dwa konkursy o wysokości 140 cm (dwufazowy i zwykły) oraz sobotni finał (145 cm z rozgrywką), który będzie czwartym w propozycjach konkursem zaliczanym do LR. 

W ramach zawodów czterogwiazdkowych rozegrana będzie też Mała Runda z przeszkodami o wysokości 130 – 135 cm. W ramach tej rundy w piątek wieczorem odbędzie się konkurs Speed & Music (pula 10 000 euro), a w sobotę dwufazowy finał (pula 5 500 euro).

Widowiskowym konkursem specjalnym w sobotni wieczór będą Bariery, które od początku cyklu 2023/2024 zastąpiły Potęgę Skoku i zostały bardzo dobrze przyjęte przez kibiców i zawodników.

Po raz pierwszy na CAVALIADZIE prowadzona jest klasyfikacja rankingowa dla amatorów. W CAVALIADA Open Tour zawodnicy wystartują w dwóch kategoriach od 110 do 125 cm. Najlepsi, wyłonieni na podstawie całego cyklu, zostaną nagrodzeni podczas uroczystego wręczenia statuetek i ceremonii dekoracji. 

Miejsce jeździeckich zmagać finału CAVALIADY to TAURON Arena Kraków - kulturalna, sportowa i biznesowa wizytówka Krakowa. Jest to największa w Polsce i jedna z najnowocześniejszych na świecie hali widowiskowo-sportowych w Polsce. Przygotowany plac konkursowe będzie miał rozmiary 67 x 35 m. Do dyspozycji koni i zawodników będę dwie zadaszone rozprężalnie.

Zgłoszenia polskich zawodników przyjmowane są za pośrednictwem PZJ przez maila zgloszenia@pzj.pl. Więcej informacji można uzyskać w biurze zawodów CAVALIADY: zawody@grupamtp.pl 


Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page