top of page

Ponad 240 koni z 7 państw!

CAVALIADA Warszawa startuje za kilka dni. Na liście przyjętych zawodników do zawodów CSI konkurencji skoków przez przeszkody można zobaczyć ponad 240 par z siedmiu państw. Rywalizować będą na arenie hali COS Torwar w dniach 10-13 listopada 2022 r.

Zawody w skokach przez przeszkody będą głównym punktem jeździeckiej imprezy, obok powożenia, ujeżdżenia, WKKW i pokazów.

Ponad 240 par z siedmiu państw

W najważniejszych konkursach CSI2* kibice podziwiać będą 83 jeźdźców na 134 koniach. Listę zgłoszeń uzupełnia 85 par na konkursy CSI1* i 13 par na CSI Amatorów. Po raz pierwszy w Warszawie mniej doświadczone pary i ich konie będą mogły zdobywać cenne doświadczenie na prestiżowej i wymagającej arenie CAVALIADY.


Zgłoszenia/Riders List:


masterlist-warszawa-2022_5.11
.pdf
Pobierz PDF • 136KBGwiazdy CAVALIADY

Wśród gości zagranicznych warto zwrócić uwagę na drugiego w minionej edycji CAVALIADY Tour Angelosa Touloupisa, aktualnego mistrza krajów Bałkańskich.

Do Warszawy zabieram mojego najlepszego konia Lord Mexx, a także trzy nowe. Mam nadzieję, że w tym roku wystartuje z miejsca, w którym zakończyłem rywalizację w poprzednim sezonie – czyli z miejsca na podium. Moim celem jest wygranie CAVALIADY Tour ku pamięci mojego konia – Blue Balou – mówi Angelos Touloupis – CAVALIADA to jedne z najlepszych zawodów na jakich byłem. Atmosfera, świetna organizacja oraz kibice sprawiają, że to wydarzenie jest wyjątkowe.

Grek podtrzymuje doskonałą formę. W sezonie otwartym wygrał dwa konkursy zaliczane do Ligi Europy Centralnej i w Warszawie będzie chciał zdobyć kolejne punkty, które przybliżą go do pierwszego w karierze udziału w Finale Pucharu Świata.


Groźnymi rywalami dla niego będą olimpijczyk i najlepszy jeździec Łotwy: Kristaps Neretnieks, który ma na swoim koncie zwycięstwo w Grand Prix CSI3* CAVALIADY w Warszawie w 2015 roku, Mistrz Litwy Matas Petraitis, aktualny wicelider rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata, uczestnik ostatniego finału w Lipsku Andrius Petrovas z Litwy czy też najbardziej utytułowany Estończyk Gunnar Klettenberg.

Linkolns, Sherlock i Qarath van Paebroek Z wystartują w CSI2*W, a Jabella w CSI1*. Moim celem jest zawsze aby wygrać, szczególnie konkurs Grand Prix. Dodatkowo mam nadzieję ponownie zakwalifikować się do Finału Pucharu Świata, więc Grand Prix CAVALIADY jest dla mnie niezwykle ważne – mówi Andrius Petrovas – Uwielbiam CAVALIADĘ ze względu na świetną atmosferę i warunki dla zawodników i koni, a także fenomenalną organizację. Do zobaczenia w Warszawie!


Fani polskich sportowców na pewno mogą liczyć na dobry występ gospodarzy wśród których są miedzy innymi:

- czterokrotny mistrz Polski i tegoroczny wicemistrz Jarosław Skrzyczyński, który wygrywał ranking CAVALIADA Tour aż siedmiokrotnie. Jest też jedynym Polakiem, który dwukrotnie zwyciężał w Grand Prix na CSI4* i jedynym, który znalazł się w pierwszej trójce Grand Prix na CSI5*,

- zwycięzca Grand Prix CSi3* CAVALIADY w Poznaniu w 2021 Maksymilian Wechta, uczestnik tegorocznych Mistrzostw Świata, obecnie czwarty zawodnik rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego,

- liderka rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego w kategorii młodych jeźdźców Aleksandra Kierznowska. Ta uzdolniona 19-latka zdobyła złote medale wszystkich kategorii młodzieżowych: od młodzików, przez dzieci, juniorów po młodych jeźdźców.

Z najbardziej utytułowanych Polaków będzie można kibicować również Adamowi Grzegorzewskiemu, Kamilowi Grzelczykowi, Mściwojowi Kieconiowi czy Aleksandrowi Lewandowskiemu.

Przypomnijmy, że najważniejszy konkurs zawodów – niedzielne PKO Bank Polski Grand Prix, jest zaliczany do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, rankingu CAVALIADA Tour oraz do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata.


Liga Europy Centralnej Pucharu Świata

Kwalifikacje do Finału Pucharu Świata w skokach przez przeszkody w sezonie 2022/2023 w ramach subligi północnej do której należy Polska, odbywają się podczas dziesięciu wydarzeń. Kwalifikacje rozpoczęły się w maju i przed CAVALIADĄ w Warszawie odbyły się w pięciu krajach: Słowacja, Czechy, Litwa, Łotwa i Estonia. Dwie polskie kwalifikacje odbędą się w ramach CAVALIADY – pierwsza w Warszawie w listopadzie i druga w grudniu w Poznaniu. Finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata, który wyłoni trzech zawodników z awansem do Finału Pucharu Świata, odbędzie się podczas CAVALIADY w Krakowie w marcu.

Sponsorem głównym zawodów CAVALIADA jest PKO Bank Polski, partnerem strategicznym jest LOTTO, Miastem Gospodarzem jest M.St. Warszawa, partnerem jest Polski Związek Jeździecki.

Ostatnie bilety są dostępne w sprzedaży na www.tobilet.pl


Program:


Program_Cavaliada_Warszawa_2022_05.11
.pdf
Pobierz PDF • 625KB

Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page