top of page

Wyższa pula nagród, amatorzy po raz pierwszy

Dwie programowe nowości, 368 000 PLN w puli nagród, 14 konkursów, w tym dwa zaliczane do światowego rankingu - tak w skrócie przedstawia się plan na międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody CAVALIADA Warszawa 2022. Światowa Federacja Jeździecka zatwierdziła propozycje i otworzyła panel zgłoszeń CSI-W 2*/1*/Am.


Zawody na warszawskim Torwarze, które odbędą się w dniach 10-13 listopada, otworzą nowy cykl CAVALIADA Tour 2022/23. Trzon programu skoków przez przeszkody stanowią cztery rundy.

Nowością programu jest podniesienie rangi czwartkowego konkursu Dużej Rundy (140 cm). Pula w nim wyniesie aż 36 000 PLN. W połączeniu z prostymi zasadami (konkurs zwykły na punkty i czas) uczynią z pierwszej kwalifikacji do Grand Prix zmagania atrakcyjnymi dla zawodników i ciekawymi dla publiczności. Dalej w Dużej Rundzie zarówno piątkowy konkurs z rozgrywką 145 cm, jak i niedzielne Grand Prix (do 150 cm) mają pulę po 104 000 PLN i liczą się do punktacji rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i CAVALIADA Tour. Obydwa są zaliczane do grupy D, co oznacza, że za zwycięstwa można otrzymać po 50 punktów do światowego rankingu.


Dodatkowo, konkurs główny zawodów będzie kolejnym etapem Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata sezonu 2022/2023. Finał tych prestiżowych rozgrywek odbędzie się ponownie podczas CAVALIADY w Krakowie.

Średnia Runda to dwa konkursy kwalifikacyjne o wysokości 130 i 135 cm. W sobotę pary mają do wyboru dwie różne potyczki – finał Średniej Rundy (z rozgrywką 140 cm, z pulą nagród 24 000 PLN) lub widowiskowy Speed & Music (konkurs szybkości 135 cm z pulą 20 000 PLN).

W programie CSI2*-W nie mogło zabraknąć konkursu Potęgi Skoku. Tu organizator zdecydował się na znaczące podniesienie wartości nagród i teraz za pierwsze miejsce wynosi ona 8 000 PLN (pula 24 000 PLN).

Mała Runda (125 cm) odbywać się będzie w ramach CSI1* co umożliwi polskim zawodnikom start na koniach, które nie mają jeszcze paszportów FEI.

Po raz pierwszy w Warszawie rozegrane zostaną zawody CSI Amateur - Owner’s z konkursami 110-115 cm. Zawodnicy tej kategorii będą mieli okazję wystąpić na arenie Torwaru i będą jednoczenie gośćmi strefy VIP. Aby wystartować w tego typu zawodach trzeba być właścicielem zgłoszonego konia (może być też nim członek najbliższej rodziny) oraz podpisać w narodowej federacji oświadczenie, że nie zarabia się na sporcie jeździeckim.


Propozycje/Schedule:ds-def-csi-10-13-november-2022
.pdf
Pobierz PDF • 528KB


Comentarios


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page