top of page

Jarosław Skrzyczyński sięga po złoto!

W miniony weekend zakończyły się Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody, które już po raz trzeci były rozgrywane na terenie KJ Osadkowski w Jakubowicach.

Najważniejsza kategoria, Seniorów, odbyła się w niedzielne popołudnie, 5 sierpnia. Ich oficjalnego otwarcia dokonał medalista Igrzysk Olimpijskich, Jan Kowalczyk, podczas uroczystej Gali Mistrzów tuż przed finałem. Swoją obecnością uświetnili ją także zdobywcy medali MP z ubiegłych lat: Grzegorz Kubiak, Mściwoj Kiecoń, Kamil Grzelczyk, Piotr Wawryniuk, Marek Orłoś, Antoni Pacyński, Eugeniusz Koczorowski oraz Pierwsza Dama polskiego jeździectwa, Wanda Wąsowska.

Parkur, który musieli pokonać zawodnicy był niezwykle wymagający, a przeszkody osiągnęły wysokość 155cm. Żaden z zawodników, w tym także lider klasyfikacji, nie pokonał pierwszego nawrotu bezbłędnie. Walka medale toczyła się dosłownie do samego końca, gdzie o zwycięstwie decydowały pojedyncze punkty.

Ostatecznie złoty medal, wywalczył Jarosław Skrzyczyński na niesamowitej klaczy Chacclana. Srebro zdobył Michał Kaźmierczak dosiadający Stakorado z zaledwie 1,74 pkt straty do zwycięzcy.

Brązowy medal, pierwszy w karierze, zdobył Wojciech Wojcianiec na Chintablue.

Poranny finał kategorii Dzieci I przyniósł mnóstwo emocji. Walka o medale przeniosła się z dwóch nawrotów do rozgrywek. O złoty medal rywalizowały Maja Marchwicka oraz Julia Jabłońska, o brąz Pola Wawrzyniak oraz Eliza Zawadzka. Ostatecznie na podium stanęły: Maja Marchwicka, Julia Jabłońska oraz Pola Wawrzyniak.

W kategorii Juniorów złoty medal zdobyła Aleksandra Kierznowska, srebro Mikołaj Barański, brąz Wiktoria Bedyńska.

Sobotnie finały zostały zdominowane przez panie. W konkursie Ladies Cup, dedykowanym najlepszym amazonkom w Polsce, zwyciężyła Aleksandra Kozanecka. Drugie miejsce wywalczyła Julia Jaglarz, trzecie Samanta Forlini.

Podium finału Mistrzostw Polski w kategorii Młodych Jeźdźców także zdominowały Ladies. Po raz pierwszy w karierze złoty medal zdobyła Michalina Szmytka, srebrny Weronika Minkiewicz, brąz Monika Grundkowska.

To były niesamowite cztery dni. Wysoką temperaturę powietrza podnosiły emocje na parkurze oraz trybunach. Dziękujemy wszystkim kibicom za gorący doping, gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zapraszamy na kolejną edycję Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody za rok!

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page