top of page

Cavaliada Summer wraca nad morze Bałtyckie!

Grupa MTP od ponad dziesięciu lat organizuje najbardziej rozpoznawalne w Polsce zawody jeździeckie pod marką CAVALIADA Tour. Wydarzenia przyciągają dziesiątki tysięcy kibiców oraz setki zawodników z całego świata. Rywalizacja odbywa się w najpopularniejszych konkurencjach jeździeckich, tj. skokach przez przeszkody, wszechstronnym konkursie konia wierzchowego, powożeniu zaprzęgami czterokonnymi, ujeżdżeniu i woltyżerce. Uzupełnieniem atrakcji sportowych są ciekawe bloki pokazowe oraz największe w Polsce targi sprzętu i akcesoriów jeździeckich. Do tej pory CAVALIADA Tour gościła przede wszystkim w największych halach widowiskowo-sportowych: w Krakowie, Sopocie i Warszawie oraz w obiektach targowych: w Poznaniu i Lublinie.


- Po Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Krakowie w cyklu zawodów halowych przyszedł czas na Świnoujście. Najpiękniejsza, najszersza plaża w Polsce powoduje to, że można tutaj rozegrać zawody, o których cały świat marzy, ponieważ zawody na plaży do tej pory odbywają się tylko w Miami na Florydzie. Drugim takim miejscem na świecie będzie Świnoujście, które w drugiej połowie czerwca przyszłego roku będzie Miastem Gospodarzem CAVALIADA Summer. – mówi Tomasz Kobierski, Prezes Zarządu Grupy MTP.

W 2016 r. z okazji 95-lecia Międzynarodowych Targów Poznańskich zorganizowano CAVALIADĘ Summer Jumping na plaży w Kołobrzegu. Wydarzenie było pierwszymi i do tej pory jedynymi w Europie Międzynarodowymi Zawodami Jeździeckimi, rozgrywanymi bezpośrednio na plaży. Po siedmiu latach, ku ogromnej uciesze kibiców i zawodników CAVALIADA Summer znów wraca nad Morze Bałtyckie! Tym razem do Świnoujścia.

– Od wielu lat Grupa MTP planowała CAVALIADĘ Summer. Wcześniejsze wydarzenie, zorganizowane w Kołobrzegu, cieszyło się wyjątkowym powodzeniem a kibice do dziś z niecierpliwością wyczekują kolejnej, letniej edycji. Ogromne wyzwanie logistyczne jakim jest organizacja nieszablonowego wydarzenia pokrzyżowała pandemia COVID-19. Na szczęście dzięki udanej, halowej edycji CAVALIADY Tour 2021/2022, rozegranej w czterech lokalizacjach powrócono do odważnych planów – mówi Jakub Patelka, dyrektor CAVALIADY Tour.


Świnoujście to najdalej wysunięte na północny zachód miasto w Polsce. Posiada bardzo dobrą komunikację z centrum kraju oraz duże walory turystyczne. Co bardzo ważne dla organizatora, to właśnie w Świnoujściu znajduje się najszersza plaża w Polsce! Dzięki współpracy nawiązanej między Grupą MTP a Urzędem Miasta Świnoujście, już w połowie czerwca 2023 r. CAVALIADA Summer ponownie zagości nad Morzem Bałtyckim.

- Mamy najszerszą nad Bałtykiem plażę, mamy najcieplejsze w tym regionie morze, mamy tysiące zadowolonych turystów i bardzo zależy nam, aby czas spędzony w Świnoujściu zapamiętali jak najdłużej i wracali do nas co roku - mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. - Dlatego ciągle pracujemy nad tym, by wzbogać ofertę miasta, zarówno pod kątem atrakcyjności dla turystów, jak i naszych mieszkańców. CAVALIADA to wydarzenie, które ma szansę stać się przebojem przyszłorocznego sezonu letniego, który będzie o tyle wyjątkowy, że do Świnoujścia będzie można dojechać nowo oddanym tunelem. Dlatego już dziś chciałbym wszystkich zaprosić na Cavaliadę.

Podstawą programu sportowego CAVALIADY Summer Świnoujście 2023 będą Międzynarodowe Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć najlepszych, polskich zawodników oraz zaprzyjaźnionych z CAVALIADĄ licznych gości z zagranicy. Z pewnością nie zabraknie uwielbianych przez miłośników jeździectwa konkursów specjalnych, takich jak: widowiskowa potęga skoku i bardzo szybki speed & music. Swoje pięć minut na arenie znajdą też najmłodsi zawodnicy, dobrze znani z rozgrywek w ramach CAVALIADY Future. Kolejnymi konkurencjami planowanymi na CAVALIADĘ Summer Świnoujście 2023 będą niezwykle dynamiczne powożenie zaprzęgami czterokonnymi oraz klasyczne ujeżdżenie. Tradycyjnie program sportowy zostanie urozmaicony o ciekawe bloki pokazowe w wykonaniu grup kaskaderskich, rekonstrukcyjnych oraz krajowych ośrodków hodowlanych. Na plaży w Świnoujściu z pewnością nie zabraknie miejsca na targi sprzętu i akcesoriów jeździeckich, gdzie każdy jeździec (i nie tylko) znajdzie coś dla siebie.


Wydarzenie jest kierowane przede wszystkim do miłośników jeździectwa, których z każdym rokiem w naszym kraju przybywa. Jeździectwo przeżywa aktualnie swój renesans a sama aktywność fizyczna na świeżym powietrzu jest w modzie. Kolejną grupą, którą z pewnością zainteresuje CAVALIADA Summer są rodziny z dziećmi. Bogaty w atrakcje program, możliwość podziwiania pięknych koni już na wyciągnięcie ręki oraz wspaniały klimat Morza Bałtyckiego w gorącym, czerwcowym słońcu z pewnością przyciągną szeroką publiczność. Jeździectwo to elegancki sport, a wysoka ranga zawodów oraz piękna lokalizacja z pewnością podnoszą wysoki już prestiż wydarzenia. Z kolei zorganizowana podczas wydarzenia strefa VIP to doskonałe miejsce na spotkania biznesowe. Niepowtarzalny klimat wydarzenia, przy dobrym jedzeniu i lampce prosecco z pewnością zaciekawi najbardziej wymagających gości. Zapraszamy do Świnoujścia w czerwcu 2023 roku.

Commenti


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page