top of page

Fimmel najlepszy!

Po raz kolejny frekwencja na zawodach organizowanych przez KJ Osadkowski dopisała. Do piątej eliminacji Polskiej Ligi Jeździeckiej zgłoszono ponad 300 par, które od czwartku do niedzieli zmagały się w konkursach ogólnopolskich oraz regionalnych.

Najważniejszy konkurs, Grand Prix o nagrodę firmy Bayer, przyniósł sporo emocji. Do rozgrywki zakwalifikowało się tylko 6 par. Zwyciężył będący ostatnio w świetnej formie, Arkadiusz Fimmel na klaczy Elastiqua. Drugie miejsce Jakub Krzyżosiak na Ilascha V&V z zaledwie 0,5 setnych sekundy straty do lidera, trzecia była debiutująca w takim konkursie, Tamara Tybulczuk na Szifo.

Finał Rundy Srebrnej o nagrodę firmy Syngenta, należał do Jana Bobika i konia Hasala. Drugie miejsce podium zajął Marcin Bętkowski na Kalisto P. Trzecia była Krystyna Pilikiewicz na Riana P, która z każdej eliminacji PLJ przywozi coraz więcej punktów w ogólnym rankingu Rundy Srebrnej.

W finałowym konkursie Rundy Brązowej, o nagrodę Adamietz Sp. Z o.o triumfowała Kamila Czartoryska na Fleure D’Elle. Na drugim miejscu uplasowała się Paulina Biskup na Sisi Sza, trzecia była Michaela Karpisz dosiadająca konia Briance.

Sezon na zawody w Jakubowicach trwa w najlepsze. W lipcu oraz w sierpniu zapraszamy na zawody regionalne, które odbędą się w dniach 26-27.07 oraz 12-15.08.

W sierpniu nie mogło zabraknąć imprezy rangi mistrzowskiej, na starcie po raz kolejny pojawią się kucyki z całej Polski by powalczyć o medale w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w dniach 24-28.08.