top of page

Grand Prix na CAVALIADZIE w Warszawie rozstrzygnięte!

Najważniejszy konkurs kończącej się dziś CAVALIADY to oczywiście niedzielne Grand Prix, będące kwalifikacją do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata, w którym zawodnicy walczyli także o punkty do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI).

Konkurs Grand Prix o randze CSI2*-W z rozgrywką (140-160 cm) o nagrodę PKO Banku Polskiego pod patronatem Grupy MTP to najtrudniejszy i najważniejszy konkurs skokowej części CAVALIADY. Rozegrał się on w niedzielne popołudnie 14 listopada. W sumie wystartowało w nim 40 zawodników, w tym 18 reprezentujących Polskę. Ostatecznie w rozgrywce kibice zobaczyli Zoltána Czékusa z Węgier na 10-letniej klaczy Disco oraz Jarosława Skrzyczyńskiego na 8-letnim wałachu Quick Step. – Nie spodziewałem się, że parkur podstawowy będzie aż tak trudny. Przeszkody powędrowały dość wysoko, konie zatem miały co robić, a dystanse były takie do galopowania – powiedział Jarosław Skrzyczyński. Mimo, iż Jarosław Skrzyczyński i Quick Step wywalczyli bardzo dobry czas (41,88) to zaliczyli jedną zrzutkę. Warto jednak dodać, że to pierwsze takie Grand Prix 8-leniego wyhodowanego w Stadninie Kunowo Quick Stepa.

Ostatecznie konkurs Grand Prix wygrali w fenomenalnym stylu pochodzący z Węgier Zoltán Czékus i jego koń Disco (czas przejazdu 48,23).

Zoltán Czékus, podobnie jak jego rywal, również przyznał, że parkur podstawowy był dość trudny, głównie ze względu na wysokość przeszkód. – Mój koń ma dość obszerny galop i trudniej jest mi ją prowadzić w hali. Disco to klacz z dużą potęgą skoku, jest trochę wrażliwa, ale zawsze do końca walczy o zwycięstwo dla swojego jeźdźca – podkreślił. I dodał, że na CAVALIADZIE jest po raz drugi. – To wspaniałe zawody, z bardzo dobrymi parkurami i przyjazną atmosferą – podsumował Zoltán Czékus. Warto dodać, że na miejscu trzecim i czwartym również uplasowali się Polacy – Adam Grzegorzewski na 8-letniej klaczy Stakata oraz Tomasz Miśkiewicz na 8-letniej Velvet Lazar.

W rankingu CAVALIADA Tour prowadzi zwycięzca piątkowej dużej rundy Aggelos Touloupis z Grecji, który w Grand Prix zajął miejsce piąte. Drugi jest Jarosław Skrzyczyński, a trzeci Zoltán Czékus.Comentarios


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page