top of page

Imponująca lista zwycięzców

Rekordowa liczba 354 zawodników z 22 krajów na 640 koniach zgłosiła się do konkursów w skokach przez przeszkody w ramach CSI CAVALIADA Poznań 2022. Wśród licznych gwiazd zobaczymy nie tylko medalistów olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy, ale też 32 zawodników, którzy w tym roku wpisywali się na listę zwycięzców konkursów zaliczanych do światowego rankingu.


Chętnych do startu w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich jest tak dużo, że mimo iż zawody odbywają się na dwóch arenach konkursowych, to organizator nie jest w stanie przyjąć wszystkich chętnych. Ostatecznie do zawodów CSI w czterech kategoriach zostało przyjętych ponad 500 par z 14 europejskich państw.


Lista zgłoszeń/Rider's List:


2022_CI_0272_masterlist_v6.12
.pdf
Pobierz PDF • 227KB


Medaliści olimpijscy, Mistrzostw Świata i Europy


Obsada najważniejszych konkursów w ramach CSI3*W zadowoli na pewno wszystkich kibiców. Listę gwiazd CAVALIADY Poznań 2022 otwiera Holender Gerco Schröder, który w swojej karierze był mistrzem świata, mistrzem Europy i wicemistrzem olimpijskim. Srebrnym medalem zdobytym na IO w Londynie może poszczycić się też kolega Gerco z reprezentacji Niderlandów Marc Houtzager. Spośród zgłoszonych medalistów mistrzostw świata czy mistrzostw Europy są też: Leon Thijssen (NED), Dirk Demeersman (BEL) i Douglas Lindelow (SWE). Na równi z nim na pewno rywalizować będą jeźdźcy, którzy obecnie prezentują wysoką formę, a udowodnili to wygrywając w tym roku Grand Prix lub inne konkursy zaliczane do rankingu FEI i kwalifikacji Pucharu Świata: Jack Ansems, Remco Been, Hessel Hoekstra, Loewie Joppen, Niels Kersten, Mel Thijssen i Roy van Beek z Holandii, Jeroen Appelen, Karel Cox, Annellies Vorsselmans i Anthony Wellens z Belgii, Irma Karlsson i Marcus Westergren ze Szwecji, Niemka Sabrina Berger, Irlandczyk Matt Garrigan, Litwin Andrius Petrovas i Grek Angelos Touloupis.


Obrońcy tytułów i głodni sukcesów Polacy


Podobnymi sukcesami mogą poszczycić się Polacy i to nie tylko zawodnicy Top Ten rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego: wicelider i aktualny wicemistrz Polski, 7-krotny zwycięzca CAVALIADY Tour Jarosław Skrzyczyński, Andrzej Opłatek, obrońca tytułu zdobywcy Grand Prix Poznania z 2021 roku Maksymilian Wechta, brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Polski Michał Kaźmierczak, Kamil Grzelczyk, Tomasz Miśkiewicz czy Marek Lewicki. O kolejne w tym roku triumfy w konkursach zliczanych do LR w Poznaniu powalczą też: młodzieżowy mistrz Polski Aleksander Lewandowski, liderka rankingu młodych jeźdźców Aleksandra Kierznowska, zwyciężczyni hamburskiego Derby Cassandra Orschel, Dawid Skiba i Natalia Palmowska, która wygrał w listopadzie w Warszawie pierwsze Grand Prix nowego sezonu CAVALIADA Tour.

Przypomnijmy, że trzy najważniejsze konkursy zawodów CSI3*W zaliczane do światowego rankingu to piątkowa duża runda (150 cm z rozgrywką), sobotni finał średniej rundy (145 cm z rozgrywką) i niedzielne PKO Bank Polski Grand Prix (do 160 cm z rozgrywką). Wysoki poziom sportowy towarzyszyć też będzie innym konkursom: Speed Masters (czwartek), Potęgi Skoku (piątek) i Speed & Music (sobota). Łącznie przez cztery dni na dwóch arenach zostaną rozegrane 23 konkursy w ramach CSI3*W, CSI1*, CSIYH i CSI Am.


Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski, partnerem strategicznym marka LOTTO, Miastem Gospodarzem jest Miasto Poznań, a partnerem Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Polski Związek Jeździecki.


Comentários


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page