top of page

Memoriał Wiesława Hartmana na 4Foulee Biskupiec

W tym roku zawody CSI2* 4Foulee Biskupiec uczczą pamięć srebrnego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Moskwie. Konkurs Grand Prix będzie nosić nazwę Memoriału Wiesława Hartmana. 


Wiesław „Eryś” Hartman, był czterokrotnym wicemistrzem Polski, wicemistrzem olimpijskim i jednym z najlepszych polskich skoczków przez przeszkody lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Był to człowiek, który przez całe życie poświęcony był swojej jeździeckiej pasji, wielki miłośnik koni, doskonały zawodnik i trener, jednocześnie nad wyraz ceniący rodzinę i przyjaciół. Swoje życie i karierę związał ze Stadem Ogierów w Kwidzynie i Klubem Nadwiślanin Kwidzyn, a w ostatnich latach życia również z Klubem Jeździeckim Lotar Biskupiec, gdzie trenuje jego syn – Sławomir Hartman. Aby upamiętnić postać tego wyjątkowego jeźdźca i trenera niedzielny konkurs Grand Prix podczas zawodów CSI2* 4Foulee Biskupiec będzie nosił miano Memoriału Wiesława Hartmana. 


„To wielki zaszczyt, że podczas CSI 4Foulee Biskupiec rozegrany zostanie Memoriał Wiesława Hartmana. Wszyscy wiedzą o jego wielu sukcesach na polskich i światowych hipodromach. Ja w kilku ostatnich latach miałam zaszczyt doświadczyć, jak wielkim był fachowcem, a przy tym przemiłym i dobrym człowiekiem” – powiedziała Agnieszka Kwiatkowska, właścicielka Ośrodka Trzy Podkowy. 


Zawody na hipodromie KJ Lotar Biskupie crozegrane zostaną w dniach 11-14 lipca. Do udziału w imprezie zgłoszonych zostało 340 par z 8 krajów. Wśród zagranicznych gwiazd, które zapowiedziały swój udział, znajdują się: Niemiec Sven Gero Hünicke – zwycięzca Grand Prix zawodów w Vilamoura w Portugalii, najlepsza amazonka Grand Prix CSI2* w Łącku Laura Penele z Łotwy czy Estończyk Gunnar Klettenberg – czterokrotny uczestnik finału Pucharu Świata. Nie zabraknie także najlepszych Polaków, na czele z mistrzem kraju Tomaszem Miśkiewiczem oraz trzecim zawodnikiem rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego Jarosławem Skrzyczyńskim. Z krajowego Top Ten oglądać będziemy mogli też Dawida Skibę oraz Marka Lewickiego – zwycięzcę Grand Prix CSI2*w Biskupcu z roku 2022.  


Współorganizatorami wydarzenia są Klub Jeździecki Lotar Biskupiec, ośrodek jeździecki Trzy Podkowy oraz Tarant Events.


Lokalizacja: KJ Lotar Biskupiec, Trzy Podkowy Hotel & Restauracja, ul. Wybudowanie 24, 13-340 Biskupiec. 


Program:

Czwartek 

13.00 – 20.00 – konkursy skoków przez przeszkody


Piątek 

8.00 – 20.00 konkursy skoków przez przeszkody


Sobota:

Od 8.00 konkursy skoków przez przeszkody

16.30 – Linodrób Speed Masters (zaliczany do światowego rankingu),

20.00 – konkurs szybkości zaprzęgów


Niedziela 

od 8.00 konkursy skoków przez przeszkody

11.00 – Finał Średniej Rundy o Puchar Wójta Gminy Biskupiec

14.00 – Grand Prix Memoriał Wiesława Hartmana (zaliczany do światowego rankingu)

17.00 – konkurs szybkości zaprzęgów


Program wydarzenia może ulec zmianie. 


Commentaires


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page