top of page

Milion w puli 4 Foulee

Znany jest już program sportowy zawodów 4Foulee, które w dniach 16-19 czerwca odbędą się na Hipodromie Wola w Poznaniu. Będzie to już dziewiąta edycja zawodów organizowanych w tym miejscu przez Klub Sportowy Jumping Events. Po raz kolejny, dzięki wsparciu mecenasa imprezy Pana Romana Roszkiewicza i współudziale innych partnerów (między innymi Miasta Poznania), zawody w skokach przez przeszkody będą miały rekordową pulę nagród. W tym roku będzie to równy milion złotych.


W CSI4* aż cztery konkursy zaliczane będą do światowego rankingu. W czwartek będzie to konkurs o nagrodę honorową Patronów Miasta Poznania Piotra i Pawła, na punkty i czas (LR grupa D, pula 103 500 zł). W piątek rozegrany zostanie drugi co do ważności konkurs zawodów – o nagrodę Wielkopolski, z rozgrywką na wysokości 150 cm, z pulą nagród 205 500 złotych (LR grupa C). W sobotę dwunawrotowy Memoriał Macieja Frankiewicza – pula 120 000, LR grupa D. Kulminacją zmagań najlepszych skoczków z całego świata będzie niedzielne Grand Prix Poznania, z pulą 440 000 złotych, zaliczane do grupy B światowego rankingu. Konkurs ten będzie kwalifikacją do tegorocznych Mistrzostw Świata i przyszłorocznych Mistrzostw Europy. W ramach CSI4* rozegrane będą jeszcze trzy konkursy o wysokości 140 cm. W CSI1* pula nagród wyniesie 50 000 złotych, a konkursy będą obejmowały Małą Rundę (130/135 cm) i Elite Tour (110/115 cm). Tradycyjnie już podczas zawodów w Poznaniu runda młodych koni przeznaczona będzie dla sześciolatków – pula nagród wyniesie tu 24 000 złotych. Dodatkową atrakcją dla publiczności będzie rywalizacja zaprzęgów czterokonnych - w tym roku w randze CAI3*H4.


„Bardzo się cieszę, że po raz kolejny będziemy mogli gościć najlepszych jeźdźców, a kibicom z Poznania i nie tylko zapewnić sportowe jeździeckie emocje na najwyższym światowym poziomie. Imponująca pula nagród to z pewnością nie jedyny argument, który przyciąga znanych jeźdźców i amazonki na naszą imprezę. Myślę, że przez ostatnie lata udało nam się zdobyć doświadczenie pozwalające na przygotowanie dobrej murawy. Co roku widać, że konie czują się na niej bardzo dobrze. W końcówce czerwca można liczyć na dobrą pogodę - wierzymy, że będzie słonecznie, stąd nad rozprężalnią koniom zapewnimy cień przez postawienie namiotu. Kibice na Hipodromie Wola ten cień zawsze znajdują pod zabytkową trybuną. Już teraz zapraszamy wszystkich w dniach 16-19 czerwca. Dla tych, którzy nie będą mogli być z nami, przygotujemy transmisje internetowe i telewizyjne.” – mówi dyrektor zawodów – Szymon Tarant.


PEŁNY PROGRAM:


Program 4Foulee 2022
.pdf
Pobierz PDF • 136KB

Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page