top of page

Podnosimy poziom sportowy!

Nadchodzący cykl CAVALIADY 2023/2024 odbędzie się na wyższym poziomie sportowym. Organizatorzy złożyli wnioski do Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej które zostały zaakceptowane, o zwiększenie rangi wszystkich czterech lokalizacji: Warszawy, Poznania, Sopotu oraz Krakowa.

Misją CAVALIADY od początku istnienia jest rozwój oraz popularyzacja sportu jeździeckiego w Polsce. Jest to możliwe tylko dzięki systematycznemu podnoszeniu poprzeczki zarówno zawodnikom, jak i organizatorom. - Zależy nam na tym, aby wyższa ranga zawodów i większa pula nagród przyciągnęła najlepszych zawodników z całego świata, a reprezentanci Polski mogli startować ramie w ramie z mistrzami olimpijskimi zdobywając tym samym niezbędne doświadczenie dla siebie i swoich koni - mówi Jakub Patelka, Dyrektor CAVALIADA Tour. I dodaje – Decyzją Komitetu Organizacyjnego zdecydowaliśmy się ponieść rangę wszystkich zawodów międzynarodowych w ramach CAVALIADA Tour 2023/2024. Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie w sprawę i starania podniesienia poziomu zawodów zaowocuje jeszcze lepszym widowiskiem. Kalendarz zawodów CAVALIADA Tour wygląda następująco: CSI3*W CAVALIADA Warszawa 16-19.11.2023 CSI4*W CAVALIADA Poznań 07-10.12.2023 CSI3* CAVALIADA Sopot 01-04.02.2024 CSI4*W CAVALIADA Kraków 29-03.03.2024

Trzy z czterech lokalizacji CAVALIADY Tour będą zaliczane do rozgrywek Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w skokach przez przeszkody. Tak jak miało to miejsce dwa ostatnie sezony, Kraków będzie Miastem Gospodarzem finału LEC Pucharu Świata oraz finału CAVALIADA Tour. Oprócz międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody w programie nie zabraknie konkursów powożenia, ujeżdżenia oraz Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. - W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie zawodami Hobby Horse, które zorganizowaliśmy w Poznaniu i Krakowie, przygotowaliśmy Hobby Horse Tour, cykl zawodów Hobby Horse, które odbędą się w każdym mieście CAVALIADY- dodaje Jakub Patelka.

Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page