top of page

Skiba wygrywa!

III Memoriał Pauliny Kopacz zawodów CSI Zielona Góra zakończył się zwycięstwem Dawida Skiby na koniu La Vulkano L.

Lista startowa konkursu zaliczanego do światowego rankingu liczyła dziś 73 par. Parkur o wysokości 145 cm bezbłędnie udało się pokonać 26 z nich, a rywalizacja była wyjątkowo zacięta. Ostatecznie bezbłędny i najszybszy okazał się reprezentant Polski i klubu Agro-Handel Śrem – Dawid Skiba na La Vulkano L.

„Parkur był wymagający, bo żeby wygrać, trzeba było zaryzykować i można było stracić praktycznie wszystko. Jedna zrzutka przy tak silnej konkurencji spychała od razu na dużo dalsze miejsce. Ja zaryzykowałem i udało się.” – mówił zawodnik.

Była to druga wygrana zawodnika w takich zmaganiach, ale pierwsza tego 10-letniego konia wyhodowanego przez i należącego do pana Jana Ludwiczaka.

„Przyjemnie jest znowu wygrać taki konkurs. Musiałem czekać na to cztery lata – poprzednio udało mi się wygrać na klaczy Badorette. La Vulkano urodził się u nas w klubie, w Olszy. Był pierwszym koniem, z którem zacząłem pracować, kiedy zaczynałem pracę w klubie. Razem pracujemy już sześć lat, po drodze zdobywaliśmy sukcesy w konkursach międzynarodowych i rundach młodych koni, aż udało się go doprowadzić do tego poziomu, także bardzo się cieszę. Na zawody w Zielonej Górze przyjechało wiele zawodników, także konkurencja jest mocna. W każdym konkursie, żeby zająć płatne miejsce trzeba postawić na 100% możliwości swoich i konia. To trudne zawody, ale także punktujące na przyszłość, bo można łapać doświadczenie i zmierzyć się ze świetnymi zawodnikami.” – skomentował Dawid Skiba.

Miejsce drugie z niewielką stratą zajął Marek Lewicki na klaczy La Pezi, a Top 3 zamknął Dawid Kubiak na Anastacii III.

Wyniki TUTAJ.

W konkursie finałowym dla koni sześcio- i siedmioletnich, o puchar Związku Hodowców Koni Ziemi Lubuskiej, miejsce pierwsze zajęła klacz Elizabeth Z dosiadana przez Aleksandrę Lusinę-Gołaś. Drugi był Patryk Skrzyczyński na koniu Gverdi, a trzeci Mateusz Tyszko na Corazzi.

W zmaganiach dla koni pięcioletnich, o puchar Bado Sport Horses, doskonale swoje rumaki zaprezentował Szymon Stasiak, który zajął miejsce pierwsze na wałachu Arthur C Z oraz drugie na klaczy Kauai. Na miejscu trzecim uplasował się Łukasz Jończyk na Tavadosie.

Konkurs Małej Rundy, o puchar Azgo, wygrała 15-letnia Zuzanna Hana na klaczy Barbórka. Druga była Czeszka Lucie Pavleckova na Charlotte de la Votte Z, a trzecia Daria Kobiernik na Venus.

W Elite Tour, o puchar Tarant Events, po raz kolejny nie do pokonania okazał się być January Włoch. Zawodnik triumfował na koniu Franke i był także drugi na klaczy E Cofertina. Trzecie miejsce zajęła Anna Pandel na Chanel-N.

Najważniejszym punktem jutrzejszego programu jest konkurs Grand Prix, o puchar Badix, zaliczany do światowego rankingu. Ten rozpocznie się o godzinie 13:00. Zapraszamy kibiców na hipodrom WOSiR Drzonków oraz przed ekrany – transmisja online dostępna jest na portalu tylkoskoki.pl – TUTAJ.