top of page

Strzegom Horse Trials - ruszyły zgłoszenia!

Do tegorocznej 19. edycji Strzegom Horse Trials coraz bliżej. W Strzegomiu trwają intensywne przygotowania na trasie crossu, napływają również pierwsze zgłoszenia.


- Pogoda nam bardzo sprzyja. Jest ciepło i słonecznie, co pozwala na szerokie prace na crossie - mówi Marcin Konarski, budowniczy crossu. - Na tegorocznej trasie na pewno ponownie wiele się zmieni. Zawsze staramy znajdować nowe pomysły i ciekawe przeszkody dla naszych kolejnych zawodów.


Rywalizacja podczas dwóch dni próby terenowej – cross zostanie rozegrany w sobotę i niedzielę – zapowiada się zatem bardzo emocjonująco. - Celem przygotowywanych tras jest ich edukacyjny charakter. Mam nadzieję, że trasy okażą się przyjazne dla jeźdźców i koni, a zarazem pozwolą im maksymalnie dużo się nauczyć i zdobyć sporo nowych doświadczeń, a dla wielu jeźdźców będą ważnym etapem przygotowań do Mistrzostw Świata w Pratoni del Vivaro – podsumowuje Marcin Konarski.


W trakcie Strzegom Horse Trials zostanie rozegranych 10 międzynarodowych konkursów. Rywalizacja będzie się toczyć na wszystkich poziomach, poczynając od konkursu CCI Pony 2 i CCI1- Intro, konkursów CCI 2/3/4 * S/L oraz CCIJ2*-S i CCIY3*-S. Rozegrany zostanie także ten najbardziej prestiżowy zaliczany do cyklu Pucharu Narodów - CCIO-4* Nations Cup. Podczas zawodów odbędą się także Mistrzostwa Polski seniorów, młodych jeźdźców i juniorów.


Zawody Strzegom Horse Trials to nie tylko prestiżowe konkursy międzynarodowe. To również szansa dla początkujących zawodników oraz młodych koni na zdobycie doświadczenia. W ramach zawodów krajowych zostaną rozegrane następujące klasy: CNC 80, CNC 100, CNC 100 -18, CNC 100-4 -latki.


Pierwsze zgłoszenia wpłynęły już na początku maja. Termin zgłoszeń ostatecznych mija 1 czerwca.


Do zobaczenia w Strzegomiu!


Fot. Marusz Chmieliński

Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page