top of page

Warszawa wraca do trzech gwiazdek

Międzynarodowa Federacja Jeździecka zatwierdziła propozycje CSI na warszawskim Torwarze. Te zostaną rozegrane w dniach od 16 do 19 listopada. Po czterech latach ranga imprezy powraca do trzech gwiazdek i aż trzech konkursów zaliczanych do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Mniej doświadczeni zawodnicy będą mogli powalczyć w dwóch rundach na poziomie od 110 do 125 cm.

Podniesienie rangi i puli nagród większości zawodów w ramach CAVALIADY Tour 23/24 Grupa MTP zapowiedziała już w czerwcu. Po opublikowaniu przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI) propozycji wiemy, że podczas warszawskiej inauguracji nowego sezonu premie finansowe dla skoczków wyniosą ponad 550 000 PLN.


Propozycje/Schedule:


DS DEF CSI Warsaw 15-19 November 2023
.pdf
Pobierz PDF • 430KB


W ramach CSI3*W zostanie rozegranych 9 konkursów. Dużą rundę rozpocznie w czwartek Speed Masters (145 cm) z pulą nagród 24 000 PLN. Dalej będzie już trudniej i coraz bardziej prestiżowo. W piątek odbędzie się zaliczany do światowego rankingu konkurs z rozgrywką (145 cm, pula 108 700 PLN), który jednocześnie rozpocznie rywalizację w rankingu CAVALIADY Tour 23/24. Do tego cyklu zaliczane też będzie niedzielne Grand Prix (150 cm). Tu pula nagród wynosi aż 217 000 PLN co daje możliwość powalczenia o wyższe premie punktowe do rankingu FEI (80 za pierwsze miejsce). Dodatkowo konkurs ten będzie zaliczany do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata.

To jednak nie wszystko. Klasą rankingową w sobotnie popołudnie będzie finał średniej rundy (145 cm z rozgrywką, pula 108 700 PLN). Ten finał poprzedzą dwa konkursy: w czwartek 135 cm i w piątek 140 cm.

Na CAVALIADZIE nie może zabraknąć zmagań specjalnych. Tu nastąpiły zmiany programowe w stosunku do kilku minionych edycji. Speed and Music będzie atrakcją piątkowego wieczoru (dozwolony będzie drugi start konia tego samego dnia). Zawodnicy pokonywać będą przeszkody o wysokości 135 cm, a na zwycięzcę czekać będzie czek o wartości ponad 10 000 PLN (pula 32 200 PLN). Konkurs Potęgi Skoku zamieniony został na Konkurs Barier. Skoczność i zwinność koni pokonujących szereg z przeszkodą wysoką nawet na dwa metry kibice będą mogli obejrzeć w sobotę.

W programie CAVALIADY jest też miejsce dla mniej doświadczonych zawodników. W ramach CSI Amatorów rozgrywane będą codziennie dwa konkursy. Mniejsza runda to klasy 110/110/115 cm, a większa 120/125/125 cm. W tym sezonie zawody CSI Amatorów zostaną objęte cyklem, których zwycięzcy zostaną wyłonieni w lutym podczas finału CAVALIADY Tour w Krakowie. Szczegóły i regulamin organizatorzy opublikują wkrótce.

Na tych, którzy zdecydują się wystartować w hali Torwaru czekają nowe udogodnienia. Podłoże w tym roku wykonane zostanie na bazie białego piasku kwarcowego, a do rozgrzewki i treningu koni w innym czasie niż przed konkursami służyć będą dwie rozprężalnie namiotowe. Dla lepszego komfortu podczas zawodów, organizatorzy zachęcają do skorzystania z oferty VIP, która obejmuje dwa pakiety – VIP (Trybuna VIP i Strefa VIP) oraz VIP GOLD (loża stolikowa oraz Strefa VIP). Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.cavaliada.pl.

Zgłoszenia polskich zawodników przez maila zgloszenia@pzj.pl. Termin zgłoszeń upływa 27 października. Do startu w CSIAm-A konie nie potrzebują paszportu FEI.


Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page