top of page

Wyższa pula nagród, Speed Masters po raz pierwszy

638 tys. zł w puli nagród, nowy konkurs Speed Masters, 23 konkursy, w tym trzy zaliczane do światowego rankingu, młode konie z finałem na głównej arenie oraz dwie areny konkursowe - tak w skrócie przedstawia się program międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody CAVALIADA Poznań, rozgrywanych od 15 do 18 grudnia br. (od czwartku do niedzieli).


Światowa Federacja Jeździecka FEI zatwierdziła propozycje i otworzyła panel zgłoszeń grudniowej CAVALIADY Poznań organizowanej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP).


Drugie zawody z cyklu CAVALIADA 2022/23 (pierwsze odbędą się w Warszawie) rozegrane zostaną na dwóch arenach zlokalizowanych w halach MTP i odbywać się będą w czterech kategoriach: CSI3*-W, CSIYH1*, CSI1* i CSIAm-A.


PROPOZYCJE/SCHEDULE:


CSI Cavaliada Poznań, 15-18.12.2022_Propozycje
.pdf
Pobierz PDF • 576KB


Zmagania w ramach zawodów trzygwiazdkowych


Ze sportowego punktu widzenia najważniejsze są zmagania w ramach zawodów trzygwiazdkowych. Podczas nich zostaną rozegrane trzy rundy (od 135 do 160 cm). Program przewiduje trzy konkursy zaliczane do światowego rankingu. To piątkowa duża runda (150 cm) zaliczana do CAVALIADY Tour, sobotni finał średniej rundy (145 cm) i niedzielny konkurs PKO Bank Polski Grand Prix. Ten ostatni ma pulę nagród 208 tys. zł, stąd zaliczany jest do wyższej grupy rankingowej LR (grupa C – 80 punktów za I miejsce), a dodatkowo do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata i do rankingu CAVALIADA Tour.


Konkursy pełne sportowych emocji


Nowością programu jest czwartkowy konkurs dużej rundy – Speed Masters (145 cm). Wysoka pula nagród (36 tys. zł), udział najlepszych par z Europy oraz bardzo przejrzyste zasady (konkurs na punkty i czas) zapewnią kibicom już pierwszego dnia dużą dawkę sportowych emocji.

W programie nie zabraknie konkursów o charakterze widowiskowym: Potęgi Skoku (piątek) i Speed & Music (sobota).

Po dobrym zeszłorocznym debiucie po raz kolejny na głównej arenie odbędą się zawody CSI Amateur - Owner’s z konkursami 110-115 cm. Aby wystartować w tego typu zawodach trzeba być właścicielem zgłoszonego koni (może być też nim członek najbliższej rodziny) oraz podpisać w Narodowej Federacji Jeździeckiej oświadczenie, że nie zarabia się na sporcie jeździeckim.Wschodzące końskie gwiazdy


Dwie areny podczas poznańskiej CAVALIADY pozwalają na rozegranie konkursów w ramach CSI młodych koni – dla 6 i 7 latków oraz CSI1* z dwoma rundami: małą (120-125 cm) oraz dużą (130-135 cm). Właściciele wschodzących końskich gwiazd i ich zawodnicy będą w tym roku wyróżnieni – bowiem finał CSIYH odbędzie się w sobotę na arenie głównej. Dla CSIYH, CSI1* i CSIAm w przypadku polskich zawodników konie nie muszą posiadać paszportów FEI (wystarczy licencja).

Zgłoszenia Polaków odbywają się poprzez maila zgłoszenia@pzj.pl. Przy konkursach niższej rangi poza miejscem w rankingu PZJ, o przyjęciach decyduje też data zgłoszenia.


Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski. Więcej informacji o zawodach na stronie www.cavaliada.pl. Bilety są dostępne na www.tobilet.pl.Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page