top of page

Zielona 333

Bardzo atrakcyjnie zapowiada się program, pula i podział nagród zawodów CSI Zielona Góra 2022, które odbędą się w dniach 21-24 kwietnia.


Propozycje:


Zielona Gora (POL) (21_04_2022 - 24_04_2022) CSI2_ - Schedule - 2022_CI_0493_S_S_01
.pdf
Pobierz PDF • 576KB


CAVALIADA w Krakowie zakończyła cykl zawodów międzynarodowych tego sezonu halowego w Polsce. Czas więc pomyśleć o sezonie otwartym. Tu pierwsza imprezą w kraju będzie CSI Zielona Góra. Na zawodników czekają zmagania w czterech kategoriach: CSI2*, CSI1*, CSI młodych koni oraz CSI Dzieci kategorii B.

Łączna pula nagród wynosi 333 000 złotych, co jest kwotą bardzo znaczącą jak dla imprezy w randze 2*. W Dużej Rundzie aż dwa konkursy zaliczane będą do światowego rankingu. To sobotni Memoriał Pauliny Kopacz (konkurs zwykły 145 cm) i niedzielne Grand Prix (145 cm, z rozgrywką). Wysokie nagrody czekają też na zawodników startujących w Średniej Rundzie. Tu łączna kwota wynosi 50 000 złotych, z czego 16 000 przypada na sobotni konkurs dwufazowy, a 24 000 na finał (zwykły, 135 cm). Dla mniej doświadczonych par przeznaczone są rozgrywane w ramach CSI1* Mała Runda (120/125 cm) i Elite Tour (110/115 cm). W CSI młodych koni zostaną rozegrane dwie rundy. Ponieważ dla większości koni będą to pierwsze w sezonie zawody na otwartym hipodromie, pięciolatki będą startować oddzielnie - przez pierwsze dwa dni w konkursach dokładności bez rozgrywki (110 cm) i w sobotę w dwufazowym finale (115 cm). Nieco trudniejsze wymagania parkurowe będą stać przed drugą grupą - sześcio- i siedmiolatków, które startować będą razem, z handicapem wysokości (finał 130/135 cm). Kategoria dzieci skierowana jest głównie dla kadrowego zaplecza i zostanie rozegrana na wysokościach 115/120 cm. Współorganizatorami imprezy są: Klub Sportowy Jumping Events, WOSiR Drzonków i Tarant Events.


„W ośrodku w Drzonkowie wraz z jeźdźcami gościć będziemy na zawodach w randze CSI już po raz trzeci. Współpraca układa nam się bardzo dobrze, a ośrodek zapewnia fantastyczne warunki do startów. Arena konkursowa o wymiarach 95 na 50 metrów i rozprężalnia wyposażone są w system Ebbe&Flut. Zeszłoroczne ekstremalnie złe warunki pogodowe pokazały, że place doskonale spisują się nawet w takiej sytuacji. Wierzymy, że w tym roku pogoda będzie znacznie lepsza. Dwie pierwsze edycje organizowaliśmy przy dużych obostrzeniach związanych z pandemią COVID. Mamy nadzieję, że naszymi działaniami w tym roku zadowolimy nie tylko zawodników, ale także publiczność, a kibice z Zielonej Góry i okolic licznie odwiedzą naszą imprezę, tak jak w przypadku innych organizowanych przez nas wydarzeń: 4Foulee w Poznaniu i CSI Wrocław.” – mówi Szymon Tarant z Klubu Sportowego Jumping Events.Na zdjęciu zwycięzca zeszłorocznego konkursu Grand Prix - Andrius Petrovas z Litwy. Zawodnik, który tydzień temu wygrał Ligę Europy Centalnej Pucharu Świata już teraz zapowiedział start w kwietniowych zawodach w Zielonej Górze.


Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page